Porady Redakcja poleca Technologia

ZOOM – jak zainstalować i jak korzystać z aplikacji?

Komputer

Zoom to bardzo prosta aplikacja do wideokonferencji, która zyskała ogromną popularność wraz z rozpoczęciem się pandemii Covid-19. Okazała się bowiem doskonałym programem do kontaktów między uczniami, studentami i pracownikami, którzy zmuszeni zostali do wykonywania swoich zadań w domu. Program wykorzystywany jest do nauki, spotkań biznesowych, a nawet do zdalnych konsultacji lekarskich. Dowiedz się, jak zainstalować Zoom, a także jak korzystać z tej praktycznej aplikacji.

Aplikacja Zoom – na jakich urządzeniach można z niej korzystać?

Popularność aplikacji Zoom wynika nie tylko z faktu, że jest łatwa w obsłudze, ale także dlatego, że można z niej korzystać praktycznie na każdym urządzeniu – komputerze, tablecie i smartfonie oraz pod każdym systemem – Windows, Linux, iOS oraz Android. Podobnie jak Skype program można również uruchomić w przeglądarce. Do korzystania z aplikacji niezbędny jest mikrofon oraz słuchawki lub głośniki.

Jak zainstalować Zoom na komputerze i smartfonie?

Aby zainstalować aplikację na komputerze lub laptopie, najprościej wejść na stronę zoom.us i pobrać program w wersji dopasowanej do swojego systemu. Następnie należy dokonać jego instalacji oraz założyć swój profil niezbędny do logowania. Użytkownicy urządzeń z systemem Android mogą pobrać aplikację ze sklepu Google Play, a właściciele sprzętu marki Apple ze sklepu AppStore.

Jak używać Zoom?

Z aplikacji można korzystać w różny sposób, ale zakres funkcji w wersji darmowej jest nieco okrojony. Za darmo można m.in. prowadzić spotkania 1:1 bez limitu, a także te grupowe liczące nawet 100 osób lecz z ograniczeniem czasowym do 40 minut. Zoom działa nie tylko jako komunikator audio i video, ale także jako zwykły czat tekstowy. W trakcie spotkań istnieje możliwość udostępniania zdjęć, plików i stron internetowych zarówno z dysku swojego komputera, jak również z Google Drive, czy Dropbox.

Jak rozpocząć wideokonferencję w Zoom?

Do rozmowy można zostać zaproszonym lub samodzielnie zorganizować spotkanie. W tym drugim przypadku wystarczy uruchomić opcję New Meeting i po dokonaniu niezbędnych ustawień zaprosić do rozmowy innych uczestników. Można to zrobić, posługując się listą kontaktów, ale także wysłać zaproszenie w formie linka pocztą e-mail.

Sprawdź:   Take a Look Back at the Most Absurd Carpet Ever

Niezbędne informacje o Zoomie

Co to jest Zoom?

Zoom Video Communications, Inc. to amerykańska firma z branży technologii komunikacyjnych z siedzibą w San Jose w Kalifornii, która tworzyła aplikacje do wideokonferencji.

Ile kosztuje Zoom?

Usługa w wersji darmowej oferuje możliwość przeprowadzenia 40-minutowej wideokonferencji. Możliwe jest strumieniowanie zarówno obrazu z kamery internetowej, jak i udostępnianie na żywo ekranu naszego urządzenia. Za darmo możemy się spotkać w maksymalnie 100 osób i nie można nagrywać konferencji.

Czy korzystanie z Zoom jest bezpieczne?

Jest ale tylko pod warunkiem, że zabezpieczymy odpowiednio swój kanał.

Może Ci się także spodobać

Kobieta wynajmująca samochód

4 najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

  • 4 stycznia 2020
Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy