Bardzo wielu kobietom wydaje się, że zadowolenie z siebie kryje się w kosztownych kremach i drogich ubraniach. Dlaczego wiec mimo to patrzenie w lustro nie daje oczekiwanej satysfakcji?

Podstawową przyczyną takich odczuć jest brak akceptacji siebie. Jeśli pokochamy siebie i swoje ciało to od razu lepiej się poczujemy. Wiadomo, że jeśli coś lubimy to dbamy o to i pielęgnujemy. Tak samo powinno być z nami. Najlepszym sposobem na pielęgnację jest zdrowe jedzenie wraz z ćwiczeniami fizycznymi. Nie chodzi tu oczywiście o mordercze treningi ani o drastyczne diety i odmawianie sobie wszystkiego. Mimo iż dzisiejsze standardy skłaniają do tego typu życia pamiętajmy, że nasze ciało nie jest maszyną i też ma swoje granice. Pomimo tego, że kobieta wysportowana i zadbana jest dzisiaj pożądaną to nie należy przesadzać, ale wyzbyć się współczesnej postawy i posłuchać samej siebie.

Jeśli więc nadal tego nie zrobiłaś to stań przed lustrem i pomyśl, co Ci się w Tobie podoba w sobie: nogi, uda, a może ramiona? Nie zakładaj z góry, że nic Ci nie odpowiada w sobie. Zastanów się jak możesz poprawić swój humor i swoje ciało. Może zacząć jeść więcej warzyw?

Posłuchaj swojego ciała

 Zastanawiasz się, dlaczego wygląd Twojego ciała Cię nie zadowala, mimo iż starasz się używać najlepszych kremów i kupować najdroższe i najmodniejsze ubrania? W czym rzecz?

Aby się sobie podobać nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy. Wszystko jest w naszej głowie. Jeśli zaakceptujesz sama siebie i polubisz swoje ciało to zaczniesz dostrzegać swoje zalety. Jednak, aby je polubić trzeba zwrócić uwagę na jego potrzeby.

W dzisiejszych czasach kobieta pożądana to wysportowana, zadbana a co za tym idzie akceptowana przez społeczeństwo. Nie wolno jednak popadać w skrajności i katować ciała treningami i rygorystyczną dietą. Oczywiście wysiłek fizyczny i zdrowe odżywianie są podstawą dla zaakceptowania swojego ciała, ale trzeba pamiętać, że ciało to nie maszyna i poinformuje nas o swoich potrzebach.

Postarajmy popatrzeć się na siebie i zwrócić uwagę na cechy, jakie się nam podobają. Nie zakładaj z góry, że nie masz w sobie nic ładnego, ale zastanów się, co w sobie lubisz, może to nogi, ramiona? Popatrz na siebie obiektywnie i pomyśl, co możesz zrobić dla swojego ciała.