Porady Zdrowie

Zdrowy tryb życia lepszy od chirurga plastycznego

Warzywa zielone

Bardzo wielu kobietom wydaje się, że zadowolenie z siebie kryje się w kosztownych kremach i drogich ubraniach. Dlaczego wiec mimo to patrzenie w lustro nie daje oczekiwanej satysfakcji?

Podstawową przyczyną takich odczuć jest brak akceptacji siebie. Jeśli pokochamy siebie i swoje ciało to od razu lepiej się poczujemy. Wiadomo, że jeśli coś lubimy to dbamy o to i pielęgnujemy. Tak samo powinno być z nami. Najlepszym sposobem na pielęgnację jest zdrowe jedzenie wraz z ćwiczeniami fizycznymi. Nie chodzi tu oczywiście o mordercze treningi ani o drastyczne diety i odmawianie sobie wszystkiego. Mimo iż dzisiejsze standardy skłaniają do tego typu życia pamiętajmy, że nasze ciało nie jest maszyną i też ma swoje granice. Pomimo tego, że kobieta wysportowana i zadbana jest dzisiaj pożądaną to nie należy przesadzać, ale wyzbyć się współczesnej postawy i posłuchać samej siebie.

Jeśli więc nadal tego nie zrobiłaś to stań przed lustrem i pomyśl, co Ci się w Tobie podoba w sobie: nogi, uda, a może ramiona? Nie zakładaj z góry, że nic Ci nie odpowiada w sobie. Zastanów się jak możesz poprawić swój humor i swoje ciało. Może zacząć jeść więcej warzyw?

Posłuchaj swojego ciała

 Zastanawiasz się, dlaczego wygląd Twojego ciała Cię nie zadowala, mimo iż starasz się używać najlepszych kremów i kupować najdroższe i najmodniejsze ubrania? W czym rzecz?

Aby się sobie podobać nie trzeba wydawać mnóstwa pieniędzy. Wszystko jest w naszej głowie. Jeśli zaakceptujesz sama siebie i polubisz swoje ciało to zaczniesz dostrzegać swoje zalety. Jednak, aby je polubić trzeba zwrócić uwagę na jego potrzeby.

W dzisiejszych czasach kobieta pożądana to wysportowana, zadbana a co za tym idzie akceptowana przez społeczeństwo. Nie wolno jednak popadać w skrajności i katować ciała treningami i rygorystyczną dietą. Oczywiście wysiłek fizyczny i zdrowe odżywianie są podstawą dla zaakceptowania swojego ciała, ale trzeba pamiętać, że ciało to nie maszyna i poinformuje nas o swoich potrzebach.

Sprawdź:   Patison i jego właściwości

Postarajmy popatrzeć się na siebie i zwrócić uwagę na cechy, jakie się nam podobają. Nie zakładaj z góry, że nie masz w sobie nic ładnego, ale zastanów się, co w sobie lubisz, może to nogi, ramiona? Popatrz na siebie obiektywnie i pomyśl, co możesz zrobić dla swojego ciała.

Może Ci się także spodobać

Kobieta chora

5 sposobów na rotawirusa

  • 3 stycznia 2020
Zakażenie rotawirusami jest szczególnie uciążliwe. Silne wymioty, biegunka, ból brzucha i uczucie ogólnego rozbicia uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Tak zwana grypa żołądkowa lub grypa jelitowa wyklucza z życia nawet na kilka
Kobieta wynajmująca samochód

4 najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

  • 4 stycznia 2020
Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Kobieta uprawiająca sport

Aminokwasy niezbędne dla mięśni

  • 4 stycznia 2020
Najbardziej znanymi aminokwasami są BCAA. Są one odpowiedzialne za regenerację masy mięśniowej oraz jej budowę. Składają się z izoleucyny, waliny i leucyny. Organizm jednak nie ma zdolności syntezowania tych substancji.