Mnóstwo osób wciąż ma mylne wrażenie, że depilacja laserowa jest zabiegiem wielce skomplikowanym, wymagającym długiego procesu przygotowawczego i jeszcze dłuższej rekonwalescencji. A przecież dziś wykonuje się ją dosłownie wszędzie! Każdy szanujący się gabinet kosmetyczny czy gabinet odnowy bądź gabinet medycyny estetycznej ma ją w swojej ofercie. Ta metoda depilacji po prostu zmienia ludzkie życie na lepsze. Pozwala też na wyraźną oszczędność czasu i… pieniędzy!

Czas rozprawić się ze wszystkimi mitami na temat depilacji laserowej, by podkreślić jednocześnie jej wyjątkowe zalety. Zacznijmy od kosztów. Powszechnie uważa się, że na wizyty w salonach odnowy regularnie pozwalają sobie jedynie zamożne panie, które zawsze ubierają się w markowych butikach i z wielką troską podchodzą do swojego wyglądu. A w tym momencie nie jest to prawda. Kiedyś może tak było, jednak dziś laserowa depilacja jest już zabiegiem dostępnym dla wszystkich. Kosztuje mniej niż dawniej, a przy tym można się jej poddać w ramach specjalnych voucherów. Wystarczy na nie polować i korzystać z okazji. Warto przy tym wspomnieć, że klient, który udał się do gabinetu za sprawą takiego „vouchera”, nie jest wcale traktowany gorzej od innych. Przysługuje mu dokładnie ten sam zabieg i nikt nie zwraca uwagi na to, że zapłacił on za niego trochę mniej.

Na dłuższą metę depilacja laserowa opłaca się zresztą zdecydowanie bardziej niżeli inne metody golenia. Wystarczy zrobić sobie małe porównanie, aby dojść do dokładnie takiego wniosku. Załóżmy, że ktoś chce usunąć włoski spod pach woskiem. Za jednorazową depilację zapłaci w ciągu miesiąca ok. 50 zł, czyli w ciągu dziesięciu lat wyda na zabiegi jakieś sześć tysięcy złotych. Z kolei cała seria laserowego usuwania włosków spod pach to koszt ok. 760-900 zł. Różnicę widać gołym okiem. Wosk wypada prawie ośmiokrotnie drożej! Nie warto więc przepłacać, zwłaszcza że depilacja woskiem jest bardziej bolesna. A laser zawsze bez problemu poradzi sobie z każdym owłosieniem.

Zdjęcie – Alterio Felines z Pixabay