Konsola Xbox od Microsoftu cieszy się nie mniejszą popularnością od PlayStation konkurencyjnego Sony. Większość wydawców przygotowuje gry na obie platformy ze względu na dużą liczbę użytkowników obu rodzajów konsoli. W poniższym artykule skupimy się jednak na grach, w które najlepiej zagrać na Xboxie.

Minecraft Dungeons

Gra Minecraft Dungeons to typowy przedstawiciel gatunku action-RPG. Za grą stoi studio Mojang, które odpowiada za znanego na całym świecie Minecrafta. Celem gry jest powstrzymanie czarnoksiężnika Arch-Illagera. Wbrew pozorom akcja ma niewiele wspólnego z oryginalnym tytułem. Gra jest wykonana w typowym stylu dungeon crawlerów. W grze do wykonania jest wiele nieliniowych zadań. System walki został zaprojektowany w prosty sposób, dzięki czemu większość graczy nie będzie miała problemu z jego opanowaniem. Gra dodatkowo posiada tryb multiplayer, który pozwoli na wiele wspólnych godzin w grze ze znajomymi.

Fury Unleashed

Kolejną propozycją jest dwuwymiarowa gra akcji Fury Unleashed. Bez wątpienia przypadnie ona do gustu fanom klasyków takich jak Contra czy Metal Slug. Celem gry jest odzyskanie przez głównego bohatera utraconych mocy. Do przejścia są cztery światy, przy czym każdy oferuje zupełnie inne doznania graficzne. Poziom gry jest dość wysoki, przez co w grze spędzimy wiele godzin na przechodzeniu kolejnych generowanych proceduralnie plansz.

DOOM Eternal

Gry z serii DOOM są klasycznymi strzelaninami znanymi, a każda odsłona rozpala emocje graczy. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku gry DOOM Eternal. Za produkcję gry odpowiada studio Bethesda Softworks, które wyprodukowało również takie gry jak Fallout 4 czy The Elder Scrolls V: Skyrim. Gra jest bezpośrednią kontynuacją DOOMa z 2016 roku. Podczas rozgrywki poznamy kolejne losy uniwersum. Jest to klasyczna strzelanina FPP, charakteryzująca się bardzo dynamiczną rozgrywką. Uratowanie Ziemi przed potworami, które jest głównym celem rozgrywki wcale nie jest proste. Gra posiada również tryb multiplayer, dzięki czemu można cieszyć się rozgrywką ze znajomymi.

Leave a comment