Porady

Wypadek wypożyczonym samochodem – jak to ugryźć?

wypadek samochod

Wypadki chodzą po ludziach i nie mamy wpływu na to co się wydarzy na drodze. Nie da się ukryć, że nawet te najdrobniejsze kolizje potrafią często napsuć naprawdę sporo nerwów. Szczególnie stresująca sytuacja może być dla kierowcy wtedy, kiedy do kolizji dochodzi z użyciem samochodu z wypożyczalni. Z tego powodu podpowiadamy co zrobić w razie takich sytuacji. 

Pakiet ubezpieczeniowy

Najczęściej wypożyczalnie oferują specjalne pakiety ubezpieczeniowe, które możemy sobie wykupić. Dzięki temu, w razie kolizji nie trzeba będzie pokrywać kosztów naprawy samochodu z własnej kieszeni, nawet jeśli kolizja wynikałaby z naszego błędu. Dodatkowo, każdy samochód w wypożyczalni jest ubezpieczony w pełnym zakresie. 

Najlepiej jest dokładnie wypytać w ubezpieczalni o postępowanie w razie jakiegoś wypadku. Dzięki temu będziesz miał świadomość od samego początku jak to powinno wyglądać. 

Postępowanie podczas kolizji z wynajętym przez Ciebie pojazdem

Obowiązkowo zawsze w razie kolizji musisz wezwać policję. W tym wypadku nie dogadujesz się z drugim uczestnikiem kolizji samodzielnie. To ważne, bowiem wtedy następuje oficjalne uznanie kto jest sprawcą kolizji. 

W kolejnym kroku powiadamiamy wypożyczalnię, która udostępniła Ci samochód. Tam otrzymasz konkretne informacje odnośnie dalszego postępowania, bowiem każda wypożyczalnia ma nieco inne procedury. 

W przypadku, kiedy to Ty jesteś sprawcą kolizji, to wtedy będzie potrzebne wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, aby uniknąć kosztów naprawy pojazdu. Niemniej jednak, należy go wykupić już podczas wypożyczania samochodu, w żadnym wypadku po kolizji. Nie jest to specjalnie duży wydatek, a mimo wszystko pomoże Ci uniknąć wysokich kosztów w razie jakichkolwiek zdarzeń drogowych z Twoim udziałem. 

Zdjęcie – Netto Figueiredo z Pixabay

Może Ci się także spodobać

Kobieta wynajmująca samochód

4 najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

  • 4 stycznia 2020
Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy