Porady

Wynajem pojazdów – czy to się może opłacać?

rent car 2

Jeszcze kiedyś wypożyczalnie samochodów były uważane za coś, na co mogą sobie pozwolić wyłącznie osoby z wyższych sfer. Na przestrzeni ostatnich lat powstało wiele miejsc, gdzie można wypożyczyć auto, jednak czy coś się zmieniło i są one bardziej dostępne dla przeciętnych obywateli? 

Koszty utrzymania własnego samochodu

Warto jest na początek wziąć pod uwagę koszty, które musielibyśmy ponosić w razie zakupu własnego samochodu. Przede wszystkim sam samochód kosztowałby około 40 000 złotych, o ile mówimy o nowym, przy czym nie można w takim wypadku liczyć na duże i komfortowe auto, ale raczej coś niedużego, z podstawowym wyposażeniem. 

Nie można również zapominać o ubezpieczeniu OC + AC, 2 kompletach opon – zimowym i letnim, jak również regularnych przeglądach. Przyznasz, że jeśli ktoś samochodu potrzebuje sporadycznie, to koszty nie są najniższe, a warto jeszcze wspomnieć o ciągłej utracie wartości samochodu od momentu jego zakupu. 

Dodatkowo właściciel pojazdu musi nierzadko ponosić koszty miejsca parkingowego, czy też w garażu podziemnym danego osiedla mieszkaniowego. Zapewne nikt nie chciałby, aby jego nowy samochód za kilkadziesiąt tysięcy złotych stał pod chmurką na zupełnie niestrzeżonym parkingu.  

Jak wygląda wynajem samochodu?

Wypożyczając samochód jest o tyle komfortowo, że nie trzeba przejmować się niczym. To wypożyczalnia musi troszczyć się o to, aby samochód był sprawny oraz miał ubezpieczenie. Na ich głowie spoczywa odpowiednie garażowanie i przygotowanie samochodu, aby klient nie musiał się absolutnie niczym przejmować. 

Jeśli zależy Ci na komfortowym aucie o niskim spalaniu, to dobrym rozwiązaniem jest choćby nowa Toyota Auris 1.33 Premium. W tym wypadku koszty wynajęcia wahają się w granicach 260 zł za dobę, przy długości wynajmu do 15 dni. Nie jest to dużo, jeśli chcielibyśmy wykonać kilkanaście kursów przez kilka dni i mieli np. zamawiać taksówki, gdzie koszty za każdy kilometr nie są najniższe.

Sprawdź:   Wynajem długoterminowy jako inwestycja idealna w mieszkania i nieruchomości! Sprawdź, na czym polega oraz jakie ma zalety!

Jak widać usługa wypożyczenia samochodu, to nie jest dzisiaj rzecz luksusowa, ale doskonały pomysł dla tych, którym zależy na tym, aby nie inwestować zawrotnych kwot w kupno i utrzymanie samochodu. Formalności są sprowadzone do absolutnego minimum, ponieważ wypożyczalnie starają się działać jak najbardziej przystępnie dla klientów. 

Zdjęcie – Gustavo Fring z Pexels

Może Ci się także spodobać

Kobieta wynajmująca samochód

4 najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

  • 4 stycznia 2020
Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy