Jeszcze kiedyś wypożyczalnie samochodów były uważane za coś, na co mogą sobie pozwolić wyłącznie osoby z wyższych sfer. Na przestrzeni ostatnich lat powstało wiele miejsc, gdzie można wypożyczyć auto, jednak czy coś się zmieniło i są one bardziej dostępne dla przeciętnych obywateli? 

Koszty utrzymania własnego samochodu

Warto jest na początek wziąć pod uwagę koszty, które musielibyśmy ponosić w razie zakupu własnego samochodu. Przede wszystkim sam samochód kosztowałby około 40 000 złotych, o ile mówimy o nowym, przy czym nie można w takim wypadku liczyć na duże i komfortowe auto, ale raczej coś niedużego, z podstawowym wyposażeniem. 

Nie można również zapominać o ubezpieczeniu OC + AC, 2 kompletach opon – zimowym i letnim, jak również regularnych przeglądach. Przyznasz, że jeśli ktoś samochodu potrzebuje sporadycznie, to koszty nie są najniższe, a warto jeszcze wspomnieć o ciągłej utracie wartości samochodu od momentu jego zakupu. 

Dodatkowo właściciel pojazdu musi nierzadko ponosić koszty miejsca parkingowego, czy też w garażu podziemnym danego osiedla mieszkaniowego. Zapewne nikt nie chciałby, aby jego nowy samochód za kilkadziesiąt tysięcy złotych stał pod chmurką na zupełnie niestrzeżonym parkingu.  

Jak wygląda wynajem samochodu?

Wypożyczając samochód jest o tyle komfortowo, że nie trzeba przejmować się niczym. To wypożyczalnia musi troszczyć się o to, aby samochód był sprawny oraz miał ubezpieczenie. Na ich głowie spoczywa odpowiednie garażowanie i przygotowanie samochodu, aby klient nie musiał się absolutnie niczym przejmować. 

Jeśli zależy Ci na komfortowym aucie o niskim spalaniu, to dobrym rozwiązaniem jest choćby nowa Toyota Auris 1.33 Premium. W tym wypadku koszty wynajęcia wahają się w granicach 260 zł za dobę, przy długości wynajmu do 15 dni. Nie jest to dużo, jeśli chcielibyśmy wykonać kilkanaście kursów przez kilka dni i mieli np. zamawiać taksówki, gdzie koszty za każdy kilometr nie są najniższe.

Jak widać usługa wypożyczenia samochodu, to nie jest dzisiaj rzecz luksusowa, ale doskonały pomysł dla tych, którym zależy na tym, aby nie inwestować zawrotnych kwot w kupno i utrzymanie samochodu. Formalności są sprowadzone do absolutnego minimum, ponieważ wypożyczalnie starają się działać jak najbardziej przystępnie dla klientów. 

Zdjęcie – Gustavo Fring z Pexels