Podróże Redakcja poleca

Wakacje w górach – Góry Izerskie

Góry Izerskie

Chcesz spędzić wakacje w górach? Zapomnij o zatłoczonym Zakopanem — obierz kurs na Góry Izerskie! Pasmo w Sudetach Zachodnich urzeka rozpościerającymi się po horyzont krajobrazami, które można podziwiać uprawiając turystykę pieszą, rowerową czy nawet konną. A wszystko to w otoczeniu natury i ciszy mąconej wyłącznie przez szum lasu czy śpiew ptaków.

Góry Izerskie to kraina wyśmienitych naleśników i polski biegun zimna. Znajdują się na polsko-czeskim pograniczu, na Dolnym Śląsku. Oplecione są niezliczonymi trasami turystycznymi, o różnych stopniach trudności, jednak przeważają wśród nich te łagodne, idealne na spokojne i relaksujące górskie spacery. Na niemal każdej trasie spotkamy ciekawe atrakcje i urzekające schroniska. 

Góry nie należą do wysokich, ich wierzchołki sięgają bowiem od 1 000 do 1 126 m n.p.m. Ten najwyższy to Wysoka Kopa zlokalizowana na paśmie Grzbietu Wysokiego. Podejścia nie są wymagające i nie sprawią trudności nawet najmłodszym turystom. Jeżeli jednak młodzi wędrowcy nie będą skłonni do kilkugodzinnego marszu, zawsze można skorzystać z nowej kolei gondolowej, którą ze Świeradowa-Zdroju wjedziemy na Izerski Stóg. 

Podczas pieszych przebieżek można odpocząć w jednym z 5 schronisk. Izerski Stóg, Chatka Górzystów, Schronisko Orle, Chatka Robaczka i Wysoki Kamień obficie ugoszczą zmęczonych podróżników lokalnymi specjałami. 

Będąc już w Górach Izerskich warto odwiedzić kilka szczególnych miejsc w okolicy, takich jak Izerski Park Ciemnego Nieba, Rezerwat Torfowiska Doliny Izery, punkt widokowy Złoty Widok czy Chybotek z pewnością zainteresują i wprawią w zachwyt zarówno młodszych, jak i starszych piechurów.

Noclegi i restauracje w Świeradowie-Zdroju 

Decydując się na nocleg w Górach Izerskich, warto pomyśleć o miejscu, które pozwoli odpocząć po wielogodzinnych marszach na najwyższym poziomie. Takim obiektem może być np. ekskluzywny hotel Świeradów Zdrój — Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort, który oferuje zarówno liczne atrakcje dla dzieci, jak i szeroką ofertę relaksujących zabiegów dla nieco starszych.

Na terenie hotelu znajduje się wyśmienita restauracja Świeradów Zdrój – Ametyst. Po całodniowym wysiłku fizycznym lub dla zwieńczenia czasu poświęconego na relaks i regenerację warto odwiedzić lokal, by spróbować unikatowych specjałów, rozpieścić kubki smakowe i przeżyć zupełnie nowe doznania kulinarne.

Artykuł sponsorowany

Może Ci się także spodobać

Jeep

Dlaczego warto wynająć samochód na wakacyjny wyjazd?

  • 20 lutego 2020
Zastanawiasz się nad tym, jakim środkiem najlepiej wybrać się na wakacje? Zapewne w Twojej głowie pojawiają się rozważania na temat polskich kolei, samochodu, samolotów, czy statków. Dzisiaj postaramy się omówić
Poznań

Co warto zobaczyć w Poznaniu – najważniejsze atrakcje

  • 6 maja 2020
Stolica Wielkopolski słynie przede wszystkim z organizacji różnego rodzaju targów międzynarodowych. Tymczasem w mieście nie brakuje zabytków, a także atrakcji turystycznych i kulturalnych. Zwiedzanie Poznania najlepiej zacząć od Ostrowa Tumskiego.
Rotoczański Park Narodowy

Roztoczański Park Narodowy – co warto zobaczyć

  • 9 maja 2020
Jeśli ktoś szuka prawdziwego spokoju, to Roztoczański Park Narodowy na Podlasiu jest miejscem idealnym. Można tu powłóczyć się po lecie, podumać nad jeziorkiem, pogłaskać po pyszczku konika a na koniec
Komputer

Jak zrobić screena? Na smartfonie, tablecie, komputerze – instrukcja

  • 13 maja 2020
Screen zwany inaczej zrzutem ekranu lub screenshotem to nic innego jak obraz tego, co aktualnie wyświetlane jest na ekranie. Odpowiednia kombinacja klawiszy pozwala go zapisać na dysku w postaci pliku