Każdy rok obfituje w nowe odkrycia muzyczne i w kolejne odsłony twórczości znanych już i cenionych muzyków. Rok 2020 jest pod tym względem wyjątkowy, ponieważ wiele tras muzycznych zostało odwołanych, nie odbędą się liczne festiwale, a część premier została przesunięta. Muzyka jednak ma się świetnie – artyści koncertują online, poświęcają wolny czas na tworzenie i umilają czas swoimi kompozycjami. Czego nie wolno przegapić? Z czym warto się zapoznać?

Sanah, czyli Królowa Dram

Sanah nie jest jeszcze znana wszystkim, ale zapewne już niedługo się to zmieni. Jej hit „Szampan” hula w radiu, a utwór „Szampan” w bardzo krótkim czasie zdobył olbrzymią popularność w serwisie YouTube. Artystkę porównuje się z Dawidem Podsiadło – tworzy bowiem unikalne kompozycje, których treść i sama melodia trafiają prosto w serce. Na pewno jest wyjątkowa i z jej twórczością warto się zapoznać – choćby i po to, by wyrobić sobie własną opinię, bo już wkrótce będzie o niej naprawdę głośno! Debiutancki album studyjny Zuzanny Jurczak „Królowa dram” został wydany 8 maja 2020 roku.

„Kwarantanna na na!”

Skoro fani nie mogą udać się na zwykły koncert, będą mogli uczestniczyć w koncertach online. Artyści zorganizowali nawet specjalną akcję, nazwaną „Kwarantanna na na!”. To koncerty live, prosto z ich domów, dzięki którym łatwiej znieść czas spędzany w domu. Wśród występujących znaleźli się między innymi Krzysztof Zalewski, Brodka i Kayah.

Hot16Challange

Sama akcja powstała jeszcze w roku 2014, ale obecnie jest popularna jak nigdy wcześniej! Kolejne osoby mają opublikować w sieci zwrotkę, składającą się z 16 wersów i odnoszącą się do czegoś istotnego. Nominowani są kolejni artyści, a akcja jest szczytna – uczestnicy zachęcają bowiem, by dołączyć do zbiórki online, której celem jest wsparcie służb zmagających się z pandemią koronawirusa. Fani dobrej muzyki mogą więc posłuchać znakomitej twórczości swoich ulubionych artystów, a przy tym pomóc potrzebującym! W akcji wzięli już udział między innymi Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Taco Hemingway, Quebonafide i Margaret.