Porady Redakcja poleca Zdrowie

TOP 5 zalet suplementacji kreatyną

rower

Kreatyna od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych, a co najważniejsze, najbardziej przebadanych suplementów. Sięgają po nią zawodnicy z przeróżnych dyscyplin sportowych. Regularne zażywanie kreatyny pozwala znacznie poprawić wyniki sportowe pod względem siłowym, kondycyjnym czy też wytrzymałościowym. Jednak za kreatyną przemawia o wiele więcej plusów, które powodują, że każdy sportowiec, uprawiający daną dyscyplinę zarówno na poziomie amatorskim, jak i profesjonalnym, powinien wdrożyć jej regularną suplementację.

Zwiększ masę mięśniową

Obecnie na rynku suplementów sportowych nie istnieje żaden lepszy preparat, który lepiej wpływałby na budowanie masy mięśniowej wśród kulturystów. Kreatyna pozwala już po około dwóch tygodniach zauważyć wyraźny wzrost wagi i pierwsze zmiany sylwetki w lustrze.

Popraw siłę

Trenujesz na siłowni, jednak Twoja siła pozostawia wiele do życzenia? Nic prostszego. Rozpocznij regularne przyjmować kreatynę, a Twoja siła wyraźnie się poprawi. Dbając przy tym o odpowiednią dietę i regenerację, jesteś w stanie znacząco poprawić swoje wyniki siłowe już po kilku tygodniach.

Wytrzymuj jeszcze więcej

Trenujesz sporty wytrzymałościowe i jeszcze nigdy w życiu nie przyjmowałeś kreatyny? Czas to zmienić! Kreatyna to suplement, który pozwoli Tobie diametralnie wpłynąć na Twoją kondycję i wytrzymałość. Szybkie efekty z kreatyną są na wyciągnięcie ręki!

Trenuj ciężej i częściej

Dzięki regularnemu przyjmowaniu kreatyny będziesz w stanie trenować ciężej i więcej. Ponadto regeneracja Twoich mięśni przebiegać będzie znacznie szybciej, co pozwoli Tobie osiągnąć jeszcze szybszy progres. Szczególne efekty widoczne są po osiągnięciu pełnego nasycenia kreatyną, które następuje po około 2 tygodniach, w zależności od organizmu.

Bądź niezniszczalny

Kreatyna potrafi działać prawdziwe cuda. Nie przez przypadek jest ona uznawana za najlepszy suplement dostępny na rynku. Sportowcy od lat uwielbiają ten preparat, ponieważ znacząco wpływa on na poprawę wyników sportowych. Ponadto kreatyna może pozytywnie wpłynąć również na psychikę zawodnika, poprzez zwiększenie koncentracji i skupienia na treningu. Te aspekty również mocno wpływają na całokształt osiąganych wyników.

Sprawdź:   5 zasad zdrowego podejścia do odchudzania

Zdjęcie – F. Muhammad z Pixabay

Może Ci się także spodobać

Kobieta chora

5 sposobów na rotawirusa

  • 3 stycznia 2020
Zakażenie rotawirusami jest szczególnie uciążliwe. Silne wymioty, biegunka, ból brzucha i uczucie ogólnego rozbicia uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Tak zwana grypa żołądkowa lub grypa jelitowa wyklucza z życia nawet na kilka
Kobieta wynajmująca samochód

4 najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

  • 4 stycznia 2020
Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Kobieta uprawiająca sport

Aminokwasy niezbędne dla mięśni

  • 4 stycznia 2020
Najbardziej znanymi aminokwasami są BCAA. Są one odpowiedzialne za regenerację masy mięśniowej oraz jej budowę. Składają się z izoleucyny, waliny i leucyny. Organizm jednak nie ma zdolności syntezowania tych substancji.