Moda na kosmetyki naturalne wciąż trwa i jest to akurat bardzo dobry trend, ponieważ nic nie wpływa tak korzystnie na wygląd zewnętrzny jak właśnie to, co samo potrafi rosnąć i rozwijać się na ziemi. Jednym z prawdziwych cudów natury jest szałwia, czyli roślina wykorzystywana m.in. w ziołolecznictwie.

Dawniej wierzono nawet w jej tajemnicze właściwości i oczyszczano nią mieszkania ze złych emocji, by wprowadzić do nich pozytywną energię. Dziś natomiast szałwia jest częstym składnikiem pielęgnacyjnych kosmetyków. To fantastyczne zioło dla skóry o dobroczynnych właściwościach.

Tak naprawdę każde zioło wyróżnia się jakimś pozytywnym działaniem, ale eksperci w tym temacie szybko dostrzegą zalety samej szałwii. Wyróżnia się ona na tle podobnych do niej roślin. Wyróżnia się bogatym i odżywczym składem, w którym występują przede wszystkim liczne olejki eteryczne, ale też flawonoidy (bardzo silne antyoksydanty), witaminy (m.in. A, C i PP) oraz minerały. Dzięki tym związkom kosmetyki naturalne wyposażone w szałwię mogą działać m.in. odkażająco, przeciwzapalnie i przeciwgrzybicznie. Delikatnie ściągają skórę i świetnie przygotowują ją do nałożenia makijażu. A jeśli tylko są stosowane regularnie, mogą zahamować proces tworzenia się zmarszczek i efektywnie odmłodzić wygląd.

Naturalne kosmetyki, w których składzie występuje szałwia, są polecane osobom borykającym się z trądzikiem. Zmniejszają stany zapalne i przyspieszają gojenie się rad, dzięki czemu wypryski szybciej znikają ze skóry. Mogą też zapobiegać nowym wykwitom. Dzięki takiej pielęgnacji skóra jest wyzbyta z jakichkolwiek niedoskonałości i zawsze prezentuje się pięknie!

Zdjęcie – congerdesign z Pixabay