Sony Xperia XA2 Ultra DualSim miał premierę na początku 2018roku. Smartfon należy do średniej półki cenowej, jednak jego osiągi i specyfikacja techniczna sprawiają, że jest ciekawą propozycją nawet dla wymagających użytkowników. 

Atuty Sony Xperia XA2 Ultra DualSim

Podwójny aparat do selfie, czyste brzmienie muzyki, płynne odtwarzanie filmów, 6-calowy wyświetlacz i funkcja DualSim to powody, dla których nowy model Sony z pewnością znajdzie zwolenników. Aparat 16 MP umożliwi robienie zdjęć nawet przy słabym świetle, dzięki czemu smartfon sprawdzi się w czasie imprez w klubach lub podczas plenerowych zdjęć wykonywanych wieczorem. Drugi aparat o rozdzielczości 8 MP przyda się natomiast do robienia fotografii grupowych, w których uwidocznią się zalety obiektywu szerokokątnego.

Duży wyświetlacz zagwarantuje większy komfort podczas oglądania zdjęć i filmów. Na uwagę zasługuje również żywa kolorystyka i szczegółowość obrazu. Za płynne odtwarzanie video, niezależne od formatu pliku, odpowiada procesor Qualcomm® Snapdragon™ 630 Mobile Platform. W przypadku plików muzycznych Sony Xperia XA2 Ultra DualSim zapewni czyste brzmienie utworów. Technologie ClearAudio+ oraz Clear Bass sprawiają, że nuty są dobrze słyszalne, a wszystkie tony zoptymalizowane. Funkcja DualSim jest natomiast dobrym rozwiązaniem dla osób, które wykorzystują smartfon do użytku prywatnego i firmowego.

Solidny sprzęt za rozsądną cenę

Cena Sony Xperia XA2 Ultra DualSim wynosi 1899 złotych. Zważywszy na specyfikację techniczną, wydajność i trwałość smartfona, jest to rozsądna kwota. Żywotność sprzętu podnoszą Gorilla Glass i tylny panel wykonany z metalu. Ponadto urządzenie jest wyposażone w nowoczesny czytnik linii papilarnych, dzięki czemu jego podzespoły i funkcje dorównują smartfonom z wyższej półki cenowej. Jeżeli cena modelu wydaje się zbyt wysoka, można skusić się na jego mniejszy odpowiednik (wyświetlacz o wielkości 5,2 cala). Jego koszt wynosi 1499 złotych.

Zdjęcie – Jan Vašek z Pixabay