Podróże Redakcja poleca

Seszele all inclusive – co czeka Cię na luksusowych wakacjach?

Seszele, urzekające swoim pięknem i bogactwem krajobrazu, przyciągają niezliczone rzesze podróżników z każdego zakątka świata. Malownicze zatoki z białym piaskiem, tajemnicze góry w głębi lądu, barwny podwodny świat oraz krystalicznie czyste wody oceanu tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca. Dla wielu stało się ono synonimem raju na ziemi, dlatego często wybierają się tam na wakacje. Co czeka na turystów podczas wakacji all inclusive na Seszelach?

Seszele – gdzie się znajdują?

Seszele, położone na Oceanie Indyjskim, stanowią państwo wyspiarskie złożone z archipelagu liczącego 115 wysp o zróżnicowanej charakterystyce terenu. Wyspy o granitowej strukturze, większe i o górzystym terenie, różnią się znacząco od tych koralowych, które są płaskie i wznoszą się ledwie nad poziom oceanu. Ciekawostką jest fakt, że aż 74 z tych koralowych wysp pozostają w większości niezaludnione. Na terenie Seszeli można wyróżnić dwa główne archipelagi: Wyspy Wewnętrzne, skupiające się wokół największej wyspy Mahe, oraz Wyspy Zewnętrzne, z mniejszymi wyspami rozsianymi nawet na odległość 1150 km od Mahe.

Więcej o Seszelach dowiesz się na https://dreamgo.pl/gdzie/seszele/

Kiedy warto odwiedzić archipelag Seszeli

Dzięki świetnym warunkom klimatycznym, Seszele stały się miejscem przede wszystkim wypoczynkowym. Znajdując się w strefie klimatu równikowego wilgotnego, zapewniają stałą temperaturę oscylującą w granicach 24-30 stopni Celsjusza przez cały rok. W okresie od maja do września panują tam nieco chłodniejsze warunki, z temperaturami nieprzekraczającymi 25 stopni Celsjusza. Z drugiej strony, od października do kwietnia można się spodziewać temperatur bliskich 30 stopniom Celsjusza. Warto także pamiętać, że w okresie grudniowo-lutowym Seszele nawiedzają też tropikalne deszcze.

Seszele all inclusive – co można zwiedzić?

Mahe stanowi serce Seszeli w sferze gospodarczej, politycznej i turystycznej. To właśnie tam mieszka aż 90 procent mieszkańców całego kraju, a jej terytorium gości jedyny międzynarodowy port lotniczy. Victoria, pełniąca funkcję stolicy, choć uchodzi za najmniejszą stolicę świata, skrywa w sobie liczne atrakcje, wśród których wyróżniają się miniaturowa kopia londyńskiego Big Bena czy imponująca świątynia Sri Navasakthi Vinayagar – jedyna hinduska świątynia na Seszelach.

Sprawdź:   Gdzie Polacy spędza wakacje 2021?

Praslin, choć nieco w cieniu Mahe, jako druga pod względem wielkości wyspa, również ma wiele do zaoferowania. Jej perełką jest niewątpliwie Anse Lazio w północnej części, gdzie białe plaże zapierają dech w piersiach. Nie można też zapomnieć o innych pięknych plażach, takich jak Anse Georgette, Anse Consolation czy Anse Volbert.

W przeciwieństwie do dwóch wcześniej wspomnianych wysp, La Digue charakteryzuje się mniejszym natężeniem komercji. Jej rozmiary pozwalają na swobodne poruszanie się pieszo. Turyści upodobali sobie La Digue ze względu na możliwość spokojnego wypoczynku, a zwłaszcza plażę Anse Source d’Argent, często określaną jako jedna z najpiękniejszych na świecie.

Artykuł sponsorowany

Może Ci się także spodobać

Jeep

Dlaczego warto wynająć samochód na wakacyjny wyjazd?

  • 20 lutego 2020
Zastanawiasz się nad tym, jakim środkiem najlepiej wybrać się na wakacje? Zapewne w Twojej głowie pojawiają się rozważania na temat polskich kolei, samochodu, samolotów, czy statków. Dzisiaj postaramy się omówić
Poznań

Co warto zobaczyć w Poznaniu – najważniejsze atrakcje

  • 6 maja 2020
Stolica Wielkopolski słynie przede wszystkim z organizacji różnego rodzaju targów międzynarodowych. Tymczasem w mieście nie brakuje zabytków, a także atrakcji turystycznych i kulturalnych. Zwiedzanie Poznania najlepiej zacząć od Ostrowa Tumskiego.
Rotoczański Park Narodowy

Roztoczański Park Narodowy – co warto zobaczyć

  • 9 maja 2020
Jeśli ktoś szuka prawdziwego spokoju, to Roztoczański Park Narodowy na Podlasiu jest miejscem idealnym. Można tu powłóczyć się po lecie, podumać nad jeziorkiem, pogłaskać po pyszczku konika a na koniec
Komputer

Jak zrobić screena? Na smartfonie, tablecie, komputerze – instrukcja

  • 13 maja 2020
Screen zwany inaczej zrzutem ekranu lub screenshotem to nic innego jak obraz tego, co aktualnie wyświetlane jest na ekranie. Odpowiednia kombinacja klawiszy pozwala go zapisać na dysku w postaci pliku