Puder mineralny to absolutny hit ostatnich czasów. Doskonale kryje i matuje, nie zatykając przy tym porów w skórze i nie powodując efektu „maski”. Czym jest i jak go stosować, by dodał naszej cerze blasku?

Jednym z głównym atutów pudru mineralnego jest jego naturalny skład. Pozbawiony jest on sztucznych barwników czy konserwantów. Kosmetyk ten składa się wyłącznie z czystych pigmentów oraz sproszkowanych minerałów: tlenku cynku, dwutlenku tytanu, tlenku żelaza oraz miki. Polecany jest szczególnie kobietom o cerze wrażliwej, skłonnej do podrażnień i uczuleń. Niewielka ilość składników ogranicza bowiem ryzyko alergii na kosmetyk.

Właściwości pudru mineralnego

Składniki pudru mineralnego mają właściwości pielęgnacyjne i ochronne. Dwutlenek tytanu zabezpiecza cerę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, co oczywiście nie zwalnia Cię ze stosowania na plaży porządnego kremu do opalania. Cynk działa antybakteryjnie, kojąco i łagodząco na wszelakie podrażnienia. Puder mineralny doskonale wchłania sebum, dlatego cera po jego użyciu jest matowa.

Puder mineralny doskonale sprawdzi się nie tylko jako bronzer czy cień do powiek. Można go również użyć jako…. podkład. Początkowo może wydać się to problematyczne, ale po nabraniu wprawy okazuje się, że jest to świetny sposób na zatuszowanie niedoskonałości skóry bez użycia gęstego fluidu. Puder mineralny nie zatyka porów, przez co nasza skóra oddycha, jest pełna blasku, a makijaż trwały.

Kosmetyk ma postać sproszkowaną a więc nie stanowi przyjaznego środowiska do rozwoju bakterii. Ponadto posiada praktycznie nieograniczony termin ważności, gdyż minerały nie ulegają rozkładowi.

Jak nakładać puder mineralny?

Jak każdy kosmetyk, puder mineralny wymaga starannej aplikacji. Bardzo ważne jest, aby nie przesadzić z ilością nakładaną na cerę, tym bardziej, że puder mineralny jest bardzo wydajny. Jeśli na twarzy będzie go za dużo, zbierze się w zagłębieniach skórnych, podkreślając zmarszczki. Kosmetyk nakładaj cienkimi warstwami aż do uzyskania zamierzonego efektu. Najlepszy do jego aplikacji będzie odpowiednio dobrany pędzel, który należy regularnie myć pod strumieniem ciepłej wody. Pamiętaj o zastosowaniu odcienia kosmetyku, pasującego do Twojej karnacji.

Zdjęcie Anna Sulencka z Pixabay