Pomimo ogromnej popularności konsoli Xbox oraz PlayStation, wiele osób preferuje granie w gry na komputerach. Ponieważ każdy z nas lubi inny styl rozgrywki, poniżej zostaną zaprezentowane nowości z różnych gatunków, tak żeby każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Dragon Ball Z: Kakarot

Kolejna gra z serii Dragon Ball ze znanym i lubianym głównym bohaterem Goku. Pozycja ta jest typowym przedstawicielem gatunku RPG. W grze główny bohater odwiedza większość kultowych miejsc znanych z animowanego serialu. Dodatkowo ogromna liczba pojedynków sprawia, że gra wymaga zręczności bez względu czy gramy na klawiaturze komputera czy na dodatkowym padzie.

Half Life: Alyx

Gry z serii Half Life zawsze są jednymi z najbardziej oczekiwanych tytułów roku. Nie inaczej wygląda to w przypadku Half Life: Alyx. Posiada on rewolucyjny system rozgrywki. Można w nią grać wyłącznie na okularach VR. W przypadku wielu graczy będzie wymagało to dodatkowych nakładów finansowych, jednak jakość rozrywki jaka zostanie dzięki temu zaoferowana bez wątpienia jest tego warta.

Chernobylite

Kolejną propozycją będzie gra Chernobylite od polskiego wydawnictwa The Farm 51. Ma ono na swoim koncie takie tytuły jak World War czy Get Even. Gra jest typowym survival horrorem. Jej akcja toczy się w znanym wszystkim dzięki serialowi na Netflixie mieście Czarnobyl. Celem gry jest odnalezienie żony głównego bohatera. Jednak sprawa nie jest tak prosta jakby się wydawało.

Cyberpunk 2077

To prawdopodobnie najgłośniejsza premiera 2020 roku. Za jej realizację odpowiada polskie studio CD Projekt RED, które stworzyło znaną serię gier o Wiedźminie. Według zapowiedzi gra ma posiadać ogromną możliwość personalizacji postaci, jak również dawać olbrzymią swobodę przy wykonywaniu zadań. Dzięki temu gracz będzie miał znaczący wpływ na rozgrywkę, która nie będzie przebiegała w sposób liniowy. Przez wiele czasopism i stron internetowych gra ta nominowana jest do tytuły gry roku, pomimo że jej premiera planowana jest dopiero na wrzesień 2020 roku.

Leave a comment