Dom i ogród Porady

Pomysły na dekorację pokoju dla nastolatków

pokój nastolatka

Jako rodzice rozumiecie tę fazę dorastania, przez którą przechodzą wasze nastoletnie dzieci. To jest czas, kiedy szukają siebie nawzajem, mają napady, identyfikują się jako pełnoprawni członkowie społeczeństwa, i tak dalej.

Jak wiecie, potrzebują przestrzeni tylko dla siebie, gdzie mogą czuć się komfortowo i cofnąć się, gdy nie czują się już komfortowo na zewnątrz. Dlatego tak ważne jest, aby stworzyć dla nich tę przestrzeń, a co jest lepsze od sypialni?

Każdy nastolatek ma swój własny typ pokoju

Jak wiecie, niezależnie od tego, czy macie kilkoro dzieci, czy też zaobserwowaliście to na dzieciach innych ludzi, nie wszyscy nastolatkowie są tacy sami. Każdy w okresie dojrzewania będzie się identyfikował według własnych zainteresowań, osobistych gustów i skojarzeń. Dlatego, zanim zechcesz spersonalizować pokój nastolatków, najpierw upewnij się, że naprawdę ich znasz. Pomoże to uniknąć np. dekorowania pokoju syna w japońskim stylu. Jeśli twój syn lubi Japonię, pozwól mu udekorować swój pokój bonsai, kataną, regałem pełnym mangi i łóżkiem blisko podłogi.

Plakaty

Daj swoim nastoletnim dzieciom swobodę wieszania plakatów swoich ulubionych filmów, bohaterów, gwiazd. Pozwala im to nie tylko wyrazić swoją kreatywność i osobiste upodobania, ale także sprawia, że czują się komfortowo w swoim pokoju. Z drugiej strony, pokój z całkowicie pustymi ścianami często tworzy zimną i nudną atmosferę w oczach dzieci, które nigdy nie będą czuły się jak w domu w swojej prywatnej przestrzeni.

Jasne kolory

Dla nastolatka ważne jest, aby mieszkać w kolorowej przestrzeni, a nie w przestrzeni z białymi ścianami, które nie pozostawiają miejsca na kreatywność. Ozdoba, która wygląda jak on. Pomaluj ściany swojego pokoju dziecięcego jasnymi kolorami, które zwiększą energię nastolatka. Kolory takie jak żółty, niebieski, zielony, fioletowy, itp. Oczywiście, zapytaj swoje dziecko o jego preferencje kolorystyczne, zanim zrobisz to sam, przecież to nie jest twoja sypialnia.

Sprawdź:   Jak wprowadzić nastrój świąteczny do domu

Designerskie meble

Jeśli chodzi o projektowanie łóżka lub biurka dla Twojego dziecka, ważne jest, aby oba były atrakcyjne dla niego. Staromodne biurko, które za bardzo przypomina im stół, którego używają w klasie, może trzymać ich z dala od szkoły, gdy wrócą do domu. To samo dotyczy łóżka, które powinno mieć atrakcyjny, zabawny kształt, aby Twój syn chciał na nim leżeć, a nie przebywać w salonie i nie spać każdej nocy.

Dlatego też zaleca się kupno łóżek na antresoli z wbudowanym biurkiem. Zaletą tego typu mebli jest pozostawienie dziecku dużo miejsca w jego pokoju na inne zajęcia. Dodatkowo, im mniejszy pokój, tym bardziej przydatne będzie łóżko na antresoli z wbudowanym biurkiem. Taki układ da dziecku poczucie, że mieszka we własnym mieszkaniu i jest niezależne. Co więcej, będzie musiał tylko wstać z łóżka, aby pracować bez większego wysiłku.

Zdjęcie – gornostai_nastya z Pixabay

Może Ci się także spodobać

Kobieta wynajmująca samochód

4 najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

  • 4 stycznia 2020
Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy