Technologia

Polaroid powraca!

Polaroid

W dobie cyfrowych aparatów i smartfonowych selfie niewiele osób spodziewało się, że na rynku pojawi się nowy Polaroid. Wydawało się, że era analogowych aparatów miała już swój kres, jednak Polaroid One Step 2 zdobył serca starszych i młodszych użytkowników.

Kultowy design w nowej odsłonie

Być może ogromny sukces aparatu Polaroid One Step 2 leży w sięgnięciu po kultowy design sprzed lat. Aparat łudząco przypomina słynny Polaroid One Step z 1977 roku, który stał się symbolem amerykańskiej popkultury. Ówcześni nastolatkowie doskonale pamiętają manieryczne potrząsanie zdjęciami wysuwającymi się z aparatu i oczekiwanie na ukazanie się fotografii.

W nowym Polaroidzie całkowicie zmieniono wnętrze, dlatego w prosty sposób wykonuje się nim wysokiej jakości zdjęcia analogowe. Wystarczy kupić odpowiedni papier fotograficzny, włożyć go do aparatu i można robić zdjęcia. Fotografie wykonuje się podobnie jak w aparatach cyfrowych, dzięki czemu z obsługą sprzętu radzą sobie nawet laicy.

Funkcje dla kolejnego pokolenia

Starsi użytkownicy sięgnęli po Polaroid One Step 2 z sentymentu, natomiast młodszych przekonała stylistyka vintage połączona z nowoczesnymi funkcjami. Aparat jest wyposażony w możliwość wykonywania wysokiej jakości selfie. Funkcja robienia zdjęć z kilkusekundowym opóźnieniem pozwala obrócić sprzęt i wykonać sobie oraz przyjaciołom pamiątkowe zdjęcie.

Atutem aparatu jest opcja ładowania przez USB, która umożliwia napełnienie baterii w Polaroidzie, nawet gdy nie ma się ładowarki do akumulatorka. Bateria po naładowaniu do pełna wystarcza na kilka godzin nieprzerwanej pracy, co sprawia, że można cieszyć się robieniem zdjęć przez całą imprezę lub wycieczkę.

Młode pokolenie traktuje Polaroid nie tylko jak aparat, ale i jak ciekawy gadżet. Praktyczny pasek umożliwia noszenia urządzenia na szyi, dzięki czemu aparat może dopełniać stylizację nastolatka. Niska waga urządzenia i kompaktowe rozmiary sprawiają, że przenoszenie go w taki sposób jest wygodne, nawet gdy jest się na całodniowym wyjeździe.

Może Ci się także spodobać

Tablet Samsung

Czekamy na kolejny świetny tablet Samsung!

  • 22 stycznia 2020
Samsung zapowiedział, że już wkrótce zaprezentuje najnowszy tablet, który – tak jak jego poprzednik – ma zachwycić użytkowników. Miłośnicy nowych technologii, dziennikarze, a także inni producenci urządzeń mobilnych czekają na
Motorola

Nowe smartfony od Motoroli: motorola edge+ i motorola edge

  • 22 kwietnia 2020
Szukasz zaawansowanych technologii łączących wszystkie najistotniejsze kategorie w jednym urządzeniu? Co powiesz na szybką łączność 5G, dynamiczny wyświetlacz prezentujący realistyczny obraz, niezrównane funkcje fotograficzne, zupełnie bezprecedensowy dźwięk i najpojemniejszą baterię
Serwer

Fog computing – mgła obliczeniowa dla miast

  • 1 maja 2020
W 2017 roku przetwarzanie danych w fog computing, czyli tak zwanej mgle obliczeniowej, zaczęło zwiększać efektywność systemów chmurowych. Przeniesienie niektórych obciążeń w mgle na urządzenia końcowe na brzegu sieci przyniosło
Komputer

Jak zrobić screena? Na smartfonie, tablecie, komputerze – instrukcja

  • 13 maja 2020
Screen zwany inaczej zrzutem ekranu lub screenshotem to nic innego jak obraz tego, co aktualnie wyświetlane jest na ekranie. Odpowiednia kombinacja klawiszy pozwala go zapisać na dysku w postaci pliku