Wiele kobiet kupuje mnóstwo drogich kosmetyków, kremów, decyduje się na kosztowne i bolesne zabiegi, które mają poprawić wygląd i wydaje majątek na drogie ubrania. Mimo to ciągłe patrzenie w lustro nie sprawia przyjemności, a wręcz przeciwnie. Co jest tego powodem?

To jak kobieta widzi sama siebie zależy od tego, co o sobie myśli. Rozwiązanie znajduje się w głowie. Jeśli ktoś posiada wysoką samoocenę to jest zadowolony ze swojego wyglądu. Jeśli jednak samoocena jest niska, zaczyna się wyszukiwanie wad i niedociągnięć.

Jeśli lubi się swoje ciało to chce się o nie dbać, pielęgnować je, a dzięki temu można czuć się znacznie lepiej. Opieka nad ciałem to dawanie mu tego, czego potrzebuje, czyli zdrowa dieta i aktywność fizyczna.

Aby być piękną nie trzeba mnóstwa kosmetyków i drogich ciuchów. Należy zauważyć swoje zalety i zwrócić uwagę na takie szczegóły jak sposób poruszania się, mówienia czy błysk w oku. Nie trzeba katować ciała męczącymi treningami, ale zastanowić się, co jest dla niego najlepsze.