Redakcja poleca Sport Zdrowie

Piloxing, czyli pilates i boks w jednym

box

Połączenie pilatesu i boksu może wydawać się nieco dziwne, jednak jest to jeden z najciekawszych treningów, jakie proponują kluby fitness. Taneczna choreografia, żwawa muzyka i prostota ćwiczeń zachęcają do udziału w treningu nawet te panie, które dotychczas unikały aktywności fizycznej.

Korzyści płynące z trenowania piloxingu

Trenowanie piloxingu jest swoistą walką z własnym ciałem i słabościami, a nie z przeciwnikiem na ringu. Ćwiczenia pozytywnie wpływają na ogólną kondycję, rzeźbią sylwetkę oraz poprawiają koordynację ruchową. Ponadto zwiększają pewność siebie i angażują wszystkie partie mięśni, których trenowanie sprawia kobietom problemy. Połączenie pozornie niepasujących do siebie treningów sprawia, że kobiety odkrywają własną siłę, jednocześnie zachowując kobiecość.

Co wyróżnia piloxing?

Piloxing to trening dynamiczny, w którym niezbędna jest pełna koncentracja. Ćwiczenia angażują korpus, ręce, nogi i wymagają kontrolowania oddechu. Choreografia sprawia, że jest się w ciągłym ruchu, dlatego jest to efektywny trening kardio. Serce pracuje wydajniej, wydolność organizmu wzrasta, a kalorie są spalane w tempie sięgającym 500 kcal na godzinę. Ćwiczenia najwygodniej wykonuje się bez butów, mając na stopach wyłącznie skarpetki antypoślizgowe. Na dłonie zakłada się specjalne rękawice z małymi obciążnikami, które zastępują tradycyjne hantelki (hantle mogłyby wypaść z dłoni w czasie ciosów i uderzyć innych uczestników treningu). 

Uprawianie piloxingu jest znakomitym sposobem powrotu do formy i figury sprzed ciąży. Kobiety po urodzeniu dziecka zmagają się z tkanką tłuszczową nagromadzoną na biodrach i brzuchu oraz ze zwiotczeniem skóry na piersiach. Intensywne ruchy i napinanie mięśni wysmuklają uda i pupę. Wykonywanie ciosów rękoma sprawia, że rzeźbi się ramiona i wzmacnia się mięsnie klatki piersiowej. Dzięki temu piersi unoszą się do góry i odzyskują ładny wygląd bez nadmiernego rozbudowania górnych partii ciała. Natomiast brzuch jest napięty przez cały trening, co powoduje, że staje się płaski i jędrny.

Sprawdź:   Dlaczego warto zapisać się na siłownię?

Zdjęcie – skeeze z Pixabay

Może Ci się także spodobać

Crossfit - workput, ćwiczenia

3 najskuteczniejsze treningi na spalanie tkanki tłuszczowej

  • 3 stycznia 2020
Rozpoczęcie treningów wśród osób cierpiących na nadwagę i otyłość zazwyczaj wynika z chęci przyspieszenia procesu redukcji wagi i spalania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jakie treningi są najlepsze dla osób, chcących spalić
Kobieta chora

5 sposobów na rotawirusa

  • 3 stycznia 2020
Zakażenie rotawirusami jest szczególnie uciążliwe. Silne wymioty, biegunka, ból brzucha i uczucie ogólnego rozbicia uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Tak zwana grypa żołądkowa lub grypa jelitowa wyklucza z życia nawet na kilka
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Kobieta uprawiająca sport

Aminokwasy niezbędne dla mięśni

  • 4 stycznia 2020
Najbardziej znanymi aminokwasami są BCAA. Są one odpowiedzialne za regenerację masy mięśniowej oraz jej budowę. Składają się z izoleucyny, waliny i leucyny. Organizm jednak nie ma zdolności syntezowania tych substancji.