Porady

Osobiste konto bankowe – jak wybrać najlepsze?

pieniądze

Posiadanie konta bankowego w dzisiejszych czasach jest wręcz konieczne. Otrzymujemy na nie wynagrodzenie za pracę oraz różnego rodzaju świadczenia pieniężne, dzięki czemu nie musimy trzymać pieniędzy w przysłowiowej „skarpecie”. Normą są już praktycznie internetowe konta bankowe, które możemy obsługiwać wygodnie z komputera czy smartphonu. Dzięki nim możemy na bieżąco kontrolować stan posiadanych przez nas środków, a także w prosty sposób opłacać rachunki bez wizyty w placówce bankowej lub pocztowej.

Internetowe konto bankowe służy do wykonywania różnych czynności, m.in. możemy w prosty sposób kupować i płacić za zakupy przez Internet, a także możemy za pośrednictwem wybranych banków założyć profil zaufany, dzięki któremu załatwimy wiele urzędowych spraw bez wychodzenia z domu. Mając na uwadze powyższe względy warto zastanowić się jakie konto bankowe będzie dla nas najlepsze.

Opłaty za założenie i prowadzenie konta

Aby wybrać dla siebie odpowiednie i atrakcyjne konto bankowe należy zwrócić szczególna uwagę na opłaty z nim związane. Banki, aby przyciągnąć klientów często oferują darmowe konta bankowe. Nieraz jednak okazuje się, że bezpłatne jest tylko założenie rachunku i jego prowadzenie. Dlatego wcześniej warto sprawdzić czy oferowane konto jest w pełni darmowe, czy nie ma w nim żadnych ukrytych opłat np. za wykonywanie przelewów, za korzystanie z kart płatniczych, transakcje bankomatowe, wypłaty BLIK i różnego rodzaju inne operacje finansowe.

Konto bezpieczne, proste i przyjemne w obsłudze

Kolejnym ważnym aspektem wyboru konta bankowego są możliwości dostępu do niego, które powinny być szybkie, wygodne i przede wszystkim bezpieczne. Należy zwrócić uwagę, aby strona internetowa banku, była przejrzysta i czytelna, a aplikacja mobilna prosta i intuicyjna w obsłudze. Aby nasze pieniądze były bezpieczne należy również zwrócić uwagę na to jakie zabezpieczenia stosuje bank przed dostępem osób trzecich do naszego konta. Osoby, które preferują tradycyjne korzystanie z konta bankowego i częste odwiedzanie placówek i oddziałów banku, powinny również sprawdzić ile znajduje się ich w okolicy. Warto również nadmienić, że banki, aby pozyskać nowy klientów prześcigają się w pomysłach i proponują różnego rodzaju usługi dodatkowe. Są to m.in.: możliwość zwrotu określonej sumy przy zakupach Internetowych, bogate pakiety ubezpieczeniowe, opieka osobistego doradcy oraz różnego rodzaju lokaty i konta oszczędnościowe, a także instrumenty inwestycyjne.

Sprawdź:   Chcę otworzyć konto bankowe… Jak dokładnie to zrobić?

Rankingi i porównywarki kont bankowych

W wyborze konta bankowego możemy wspomóc się dostępnymi w Internecie rankingami i porównywarkami kont bankowych. Dzięki nim możemy w prosty i szybki sposób zestawić i porównać ze sobą oferty konkurencyjnych banków i wybrać ofertę najlepszą dla siebie. Jeżeli nie jesteśmy do końca zdecydowani i mamy wątpliwości dobrą alternatywą jest skorzystanie z pomocy doradcy finansowego.

Zdjęcie – Thanks for your Like • donations welcome z Pixabay

Może Ci się także spodobać

Kobieta wynajmująca samochód

4 najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

  • 4 stycznia 2020
Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy