Technologia

Nowe smartfony od Motoroli: motorola edge+ i motorola edge

Motorola

Szukasz zaawansowanych technologii łączących wszystkie najistotniejsze kategorie w jednym urządzeniu? Co powiesz na szybką łączność 5G, dynamiczny wyświetlacz prezentujący realistyczny obraz, niezrównane funkcje fotograficzne, zupełnie bezprecedensowy dźwięk i najpojemniejszą baterię spośród wszystkich telefonów 5G na rynku? Zainteresowany? Sprawdź nową rodzinę smartfonów motorola egde.

Skonstruowana z myślą o szybkości, mocy i najwyższej wydajności w sieciach 5G, motorola edge+ ma najbardziej zaawansowany chipset na rynku: Qualcomm® Snapdragon™ 865. Dzięki temu działa najszybciej1 — wyprzedzając o 25% poprzednie generacje, a ponadto reaguje na polecenia niemal natychmiast, przyspieszając przeglądanie stron internetowych, ułatwiając oglądanie wideo czy korzystanie z gier. 12 GB pamięci operacyjnej Micron DDR5 zapewnia płynne działanie urządzenia z o 30 proc. większą maksymalną przepustowością i mniejszym zużyciem baterii, dzięki czemu można w pełni korzystać z zalet łączności 5G2. Innowacyjny zestaw anten 5G łączy się z sieciami działającymi w paśmie fal milimetrowych oraz poniżej 6 GHz. Zapewnia to globalną kompatybilność z sieciami 5G oraz możliwość osiągania w przyszłości szybkości transmisji ponad 4 Gb/s3. Urządzenie łączy się też z błyskawicznie działającymi sieciami Wi-Fi w nowym standardzie Wi-Fi 6, który umożliwia jeszcze szybszą łączność z Internetem, wykorzystując mniej energii4.

motorola edge+ wyróżnia się wyjątkowo efektownie zakrzywionym wyświetlaczem. Nowy ekran Endless Edge zachodzi na oba boki urządzenia pod kątem niemal 90 stopni i rozciąga się na 6,7 cala, by zapewniać niezwykłe doznania wizualne. Kinowe proporcje ekranu 21:9 doskonale nadają się do zastosowań rozrywkowych i stanowią standard stosowany w przebojowych filmach oraz serialach. Spektakularny wyświetlacz jest w stanie wyświetlać miliard odcieni kolorów oraz oferuje niezwykle dynamiczny obraz w jakości HDR10+.  Użytkownicy z pewnością docenią też częstotliwość odświeżania ekranu 90 Hz, która zapewnia niezwykłą płynność ruchów przy każdym przewinięciu i przeciągnięciu.

Wyświetlacz Endless Edge jest nie tylko piękny, ale i funkcjonalny. Zakrzywiony ekran i wąska konstrukcja motorola edge+ zapewniają optymalne proporcje do obsługi telefonu i jego interfejsu jedną ręką, a Edge Touch — jedna z funkcji naszego nowego pakietu oprogramowania My UX — umożliwia dostosowywanie nowych sposobów interakcji z urządzeniem. Krawędzie telefonu pełnią też ważną rolę, gdy telefon nie leży w dłoni, ponieważ emitują widoczne z daleka sygnały świetlne dotyczące stanu ładowania baterii, połączeń przychodzących, alarmów i powiadomień. Nowa funkcja Moto Game Time umożliwia używanie dwóch dodatkowych przycisków, o dostosowywanym działaniu, u góry ekranu, po obróceniu telefonu na bok. Dzięki temu można na nim grać czterema palcami jak na konsoli.

motorola edge+ ma najdonośniejsze głośniki stereo w historii smartfonów oraz funkcje precyzyjnego dostrajania, dzięki którym można uzyskać pełniejszy i głębszy dźwięk o jakości profesjonalnej6. Producentem technologii dostrajania dźwięku jest Waves — zdobywca nagrody Technical GRAMMY®, który zadbał o to, by muzyka, wideo i połączenia telefoniczne brzmiały głośniej i wyraźniej niż kiedykolwiek przedtem. Technologia Waves wywodzi się ze studiów nagraniowych i jest używana przez inżynierów dźwięku, producentów muzyki, filmów i programów telewizyjnych oraz nadawców. Zastosowana w smartfonie technologia emituje profesjonalny dźwięk z jakością niespotykaną dotychczas w tego typu urządzeniach.

System aparatów fotograficznych w motorola edge+ robi zdjęcia i nagrania wideo z jakością maksymalnie zbliżoną do lustrzanek cyfrowych. Aparat główny wyposażono w matrycę o rozdzielczości 108 MP — najwyższej dostępnej kiedykolwiek w smartfonie. Matryca ta jest fizycznie niemal trzykrotnie większa od matryc 12 MP stosowanych w poprzednich flagowych smartfonach. Dzięki technologii Quad Pixel ma ona czterokrotnie większą światłoczułość, dzięki czemu może wykonać niezwykle wyraźne zdjęcia we wszystkich warunkach oświetlenia. Wszechstronny system trzech aparatów fotograficznych, oferuje obiektyw odpowiedni do każdego ujęcia. Teleobiektywem z zoomem optycznym o wysokiej rozdzielczości 8 MP można zarejestrować więcej szczegółów z daleka. Obiektyw aparatu 16 MP o ultraszerokim kącie widzenia uchwyci więcej scenerii, a obiektyw Macro Vision doskonale sprawdza się podczas robienia zdjęć w zbliżeniu.

Sprawdź:   Sony Xperia XA2 Ultra DualSim - szybki smartfon z średniej półki

Twórcy materiałów cyfrowych docenią funkcje wideo motorola edge+, które umożliwiają nagrywanie filmów o niezwykle wysokiej rozdzielczości 6K. Najbardziej zaawansowana w branży funkcja stabilizacji wideo kompensuje rozmycia spowodowane przez ruch lub zmianę ostrości oraz zakrzywienie linii horyzontu, a nawet łączy optyczną i elektroniczną stabilizację obrazu, by zapewnić wyższą jakość wideo przy słabym oświetleniu. Nowa funkcja migawki wideo umożliwia robienie zdjęć o wysokiej rozdzielczości 20 MP podczas nagrywania filmów. System aparatu ma intuicyjne w obsłudze funkcje oprogramowania, takie jak tryb portretu wideo, który dodaje do nagrań piękny efekt rozmycia tła skupiający uwagę na filmowanym obiekcie. Podwójna optyczna stabilizacja obrazu w aparacie głównym i z teleobiektywem kompensuje niepożądane ruchy aparatu, dlatego w każdej sytuacji można uzyskać wyraźne i szczegółowe nagrania.

Do tak wysokiej wydajności i szybkiej łączności 5G dopasowano odpowiednie źródło energii, dlatego w tym urządzeniu zastosowano baterię o pojemności aż 5000 mAh — największa spośród wszystkich baterii telefonów 5G na rynku, która wystarczy na dwa pełne dni użytkowania8. motorola edge+ umożliwia wygodne ładowanie bezprzewodowe a także szybkie ładowanie przewodowe z technologią TurboPower™. Przy użyciu funkcji bezprzewodowego udostępniania energii, można łatwo zasilać inne urządzenia.

Motorola zawsze zapewnia użytkownikom oprogramowanie cechujące się intuicyjnością. Zamiast obciążających system skórek czy dublujących się aplikacji telefony zawierają niemal czysty system Android™ 10. Chcąc zaoferować użytkownikom jeszcze lepsze wrażenia, motorola rozbudowała możliwości Androida w zupełnie nowy sposób. W motoroli edge+ debiutuje oprogramowanie My UX, które umożliwia jeszcze lepszą personalizację funkcji smartfonu, aby działał dokładnie tak, jak użytkownicy tego oczekują. Wszystkie te nowe możliwości można znaleźć w jednym miejscu — w aplikacji Moto!   

My UX zawiera wszystkie znane i cenione funkcje moto: od włączania latarki potrząśnięciem ręką po włączanie aparatu przez pokręcenie nadgarstkiem. W motorola edge+ interakcja z zakrzywionym ekranem połączona jest z niestandardowymi, zaawansowanymi ustawieniami w My UX, dzięki którym muzyka, wideo i gry robią jeszcze lepsze wrażenie. Użytkownicy mogą nawet tworzyć własne motywy, dobierając czcionki, kolory, kształty ikon i animacje czytnika linii papilarnych, aby ich telefon był naprawdę unikatowy i niepowtarzalny. My UX zapewnia prawdziwą kontrolę nad sposobem działania smartfona.

motorola edge powiększa rodzinę

Użytkownikom poszukującym super wydajnego urządzenia 5G w jeszcze przystępniejszej cenie przypadnie do gustu motorola edge, która oferuje imponujące funkcje fotograficzne, rozrywkowe i użytkowe. Model ten ma taki sam spektakularny ekran Endless Edge o przekątnej 6,7” oraz funkcje audio jak w motoroli edge+. Pracuje również w sieciach 5G w paśmie poniżej 6 GHz. Model posiada chipset Qualcomm® Snapdragon™ 765, połączony z pojemną baterią 4500 mAh. Urządzenie oferuje wszechstronny system trzech aparatów fotograficznych: główny ma rozdzielczość 64 MP, 16 MP z ultraszerokokątnym obiektywem z Macro Vision, a także 8 MP z teleobiektywem.

Sprawdź:   Ładowanie smartfona za pomocą lasera już niedługo stanie się faktem?

Tworzenie najlepszych flagowych smartfonów na rynku wymaga pokonywania ograniczeń związanych z wydajnością oraz konstrukcją. Motorola czerpie ze swojego wieloletniego doświadczenia i zaspokaja najważniejsze potrzeby użytkowników, oferując im urządzenia opracowane na podstawie szeroko zakrojonych badań konsumenckich. motorola edge+ i motorola edge to urządzenia ze ścisłej czołówki, a to dopiero początek…

Dostępność i ceny

motorola edge+ będzie dostępna w USA od 14 maja wyłącznie w sieci Verizon Wireless. Począwszy od maja motorola edge+ będzie dostępna w różnych krajach Europy (w cenie sugerowanej 1199 EUR).

motorola edge będzie dostępna w różnych krajach Europy od maja, w Polsce w cenie sugerowanej 2999zł. W ciągu kilku miesięcy motorola edge pojawi się w sprzedaży w USA, Kanadzie, Argentynie, Brazylii, Chile, Meksyku oraz na wybranych rynkach regionu Azji i Pacyfiku.

Zastrzeżenia prawne

1 Na podstawie wewnętrznych testów procesorów CPU i GPU przy użyciu AnTuTu przeprowadzonych w styczniu 2020 r.

2 Pamięć dostępna dla użytkownika jest mniejsza ze względu na zainstalowane fabrycznie oprogramowanie i może ulegać zmianie bez powiadomienia wskutek aktualizacji oprogramowania.

3 Teoretyczne szybkości maksymalne w oparciu o technologię fal milimetrowych 5G oraz agregację ośmiu kanałów częstotliwości nośnych (8cc). Rzeczywista szybkość zależy od wielu czynników, takich jak konfiguracja sieci, moc sygnału, obciążenie sieci, przeszkody fizyczne czy pogoda. Sieci 5G zostaną uruchomione na wybranych obszarach w 2020 r., a następnie ich dostępność będzie zwiększana.

4 Wymaga osobno zakupionego abonamentu na transmisję danych w sieci Wi-Fi, który może się różnić w zależności od lokalizacji. Obowiązują dodatkowe warunki i opłaty. Szybkość połączenia zależy od lokalizacji, otoczenia, warunków sieciowych i innych czynników

5 Na podstawie wewnętrznych testów mocy wyjściowej i głośności mierzonej jako poziomy ciśnienia akustycznego w decybelach w porównaniu ze smartfonami klasy premium w cenie powyżej 900 USD zgodnie ze stanem ze stycznia 2020.

6 Bateria musi być mocno wyczerpana. Tempo ładowania spada wraz ze wzrostem poziomu naładowania.

7Wszystkie dane dotyczące żywotności baterii są podane w przybliżeniu i na podstawie mieszanego profilu wykorzystania przez przeciętnego użytkownika, z uwzględnieniem trybów działania i gotowości w optymalnych warunkach sieciowych. Rzeczywisty czas działania baterii różni się w zależności od wielu czynników, takich jak moc sygnału, ustawienia sieci i urządzenia, temperatura, stan baterii i wzorce wykorzystania.

MOTOROLA, stylizowane logo M, MOTO oraz rodzina znaków MOTO są znakami towarowymi firmy Motorola Trademark Holdings, LLC. Android jest znakiem towarowym Google LLC. Qualcomm Snapdragon jest produktem Qualcomm Technologies, Inc. i/lub podmiotów zależnych. Wszystkie inne znaki towarowe należą do odpowiednich właścicieli. ©2020 Motorola Mobility LLC.

O firmie Motorola

Firma Motorola Mobility LLC została przejęta przez Lenovo Group Holdings w 2015 r. Motorola Mobility jest podmiotem w pełni zależnym Lenovo, który projektuje i produkuje wszystkie telefony komórkowe marki Moto i Motorola.

Może Ci się także spodobać

Tablet Samsung

Czekamy na kolejny świetny tablet Samsung!

  • 22 stycznia 2020
Samsung zapowiedział, że już wkrótce zaprezentuje najnowszy tablet, który – tak jak jego poprzednik – ma zachwycić użytkowników. Miłośnicy nowych technologii, dziennikarze, a także inni producenci urządzeń mobilnych czekają na
Polaroid

Polaroid powraca!

  • 24 kwietnia 2020
W dobie cyfrowych aparatów i smartfonowych selfie niewiele osób spodziewało się, że na rynku pojawi się nowy Polaroid. Wydawało się, że era analogowych aparatów miała już swój kres, jednak Polaroid
Serwer

Fog computing – mgła obliczeniowa dla miast

  • 1 maja 2020
W 2017 roku przetwarzanie danych w fog computing, czyli tak zwanej mgle obliczeniowej, zaczęło zwiększać efektywność systemów chmurowych. Przeniesienie niektórych obciążeń w mgle na urządzenia końcowe na brzegu sieci przyniosło
Komputer

Jak zrobić screena? Na smartfonie, tablecie, komputerze – instrukcja

  • 13 maja 2020
Screen zwany inaczej zrzutem ekranu lub screenshotem to nic innego jak obraz tego, co aktualnie wyświetlane jest na ekranie. Odpowiednia kombinacja klawiszy pozwala go zapisać na dysku w postaci pliku