Sport

Najwyższy czas zacząć biegać

Biegające kobiety

Wiadomo, że zimą jest mniej energii i zapału do treningów. Jeśli naszemu organizmowi dostarczane są mniejsze ilości słońca to maleją nasze chęci do utrzymywania formy, jaką udało nam się wypracować w lecie. Przed wyjściem na zewnątrz pojawia się tysiące wymówek rodzaju: jest za zimno, zaraz będzie ciemno, przecież się rozchoruję. Czy jednak warto poddać się leniowi i zaprzepaścić efekty, na jakie pracowaliśmy kilka miesięcy?

Nikt nie lubi wychodzić na podwórko, jeśli jest mokro, śnieg czy ciemno, a domu mamy ciepło i ciekawą lekturę. A ponieważ ciuchów zakładamy coraz więcej, a co za tym idzie mniej odsłaniamy to tym bardziej wolimy sobie odpuścić.

Jak się zmotywować do ćwiczeń? Najlepszym rozwiązaniem jest technika wizualizacji. Polega to na tym, że musimy wyobrazić siebie i swoje ciało takim, jakie pozostanie, jeśli będziemy kontynuować nasze wysiłki.

Nie myśl o minusach biegania zimą, ale spójrz na pozytywy. Wstań rano nieco wcześniej i udowodnij sobie, że potrafisz.

Czy warto biegać rano

Zimą zazwyczaj spada nasza motywacja do biegania i zdrowego odżywiania. Warto jednak pokonać niechęć i nie zaprzepaścić wcześniejszych starań i zacząć biegać również jesienią i zimą.

Najdogodniejszą porą na zimowe przebieżki jest rano. Ponieważ dni stają się coraz krótsze, a my coraz wcześniej zmęczeni to rano mamy najwięcej energii. Doskonałą zachętą do rozpoczęcia takich treningów jest technika wizualizacji. Pomyśl, więc jak doskonale będziesz wyglądać na wiosnę, a z pewnością nabierzesz chęci.

Aby bieganie na pewno się powiodło powinniśmy wszystko sobie zaplanować. Przede wszystkim należy obliczyć się z czasem, aby się nie spóźnić do pracy, przygotować ciuchy, a co najważniejsze pamiętać o postanowieniu. Warto odpuścić sobie parę minut spania, aby cieszyć się później efektami treningów.

Takie bieganie zimowe ma wiele zalet. Przede wszystkim nie spocimy się tak bardzo jak podczas letnich upałów. Podczas takiego biegu można się zrelaksować, przemyśleć wiele spraw i podziwiać uroki zimy. Co więcej nie będziemy narażeni na „korki”, ponieważ jest w tedy mało ludzi. A dodatkowo wrócimy pełni energii i dumy, że pokonaliśmy własnego lenia.

Sprawdź:   Bieganie czy jazda na rowerze? Jak szybciej schudnąć?

Może Ci się także spodobać

Crossfit - workput, ćwiczenia

3 najskuteczniejsze treningi na spalanie tkanki tłuszczowej

  • 3 stycznia 2020
Rozpoczęcie treningów wśród osób cierpiących na nadwagę i otyłość zazwyczaj wynika z chęci przyspieszenia procesu redukcji wagi i spalania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jakie treningi są najlepsze dla osób, chcących spalić
Migdały

Białko a redukcja tkanki tłuszczowej

  • 8 stycznia 2020
Białko to nie tylko budulec masy mięśniowej, ale także doskonały spalacz tłuszczu. Główne jego zadanie to działanie anaboliczne oraz antykataboliczne. Można dokonać podziału białek ze względu na prędkość, z jaką
Trening na świeżym powietrzu

Boot Camp czyli całoroczny trening na świeżym powietrzu

  • 9 stycznia 2020
Boot Camp jest treningiem, który w założeniu zawsze odbywa się na świeżym powietrzu. Niekiedy organizuje się go w klubach fitness, jednak lepiej jest zdecydować się na jego tradycyjną wersję. Ćwiczenia
Rozciąganie

Rolowanie czyli połączenie ćwiczeń i masażu

  • 10 stycznia 2020
Niewiele ćwiczeń może być wykonywanych niezależnie od wieku czy poziomu kondycji fizycznej. Rolowanie zalicza się jednak do tego wąskiego grona. Ćwicząc z rolkami, można pozbyć się bólu mięśni i osiągnąć