Porady Redakcja poleca

Najpopularniejsze metody oszczędzania – sprawdź, co zrobić, by zyskać

Oszczędności

Przynajmniej raz w ciągu roku zapewniamy siebie, że „od teraz to już na pewno będę oszczędzał”. Nie zawsze nam to jednak wychodzi… Dlatego warto przyjrzeć się temu metodycznie i zastanowić się, jakie metody są najpowszechniej stosowane, by zaoszczędzić i czy rzeczywiście są one tak skuteczne, jak się o nich uważa.

Konto oszczędnościowe

No cóż, nie można nie zacząć od słynnego konta oszczędnościowego. Najpopularniejszy sposób odkładania pieniędzy w banku, najpowszechniejszy, bo oferowany przez niemalże każdą instytucję tego typu. Jak dokładnie działa? Pieniądze trafiają na osobne subkonto, które jest oprocentowane skromnie. Pozwala to na przeciwdziałanie stratom inflacyjnym, ale zwykle na niewiele więcej. Istotą jest jednak odkładanie pieniędzy. Jest to zatem dość skuteczne, choć dzieje się z woli użytkownika.

Końcówki opłat

Każdy z nas zna ten moment, gdy w kieszeni pobrzękują drobne monety, które zostały po ostatnich zakupach. Wiemy, co to oznacza. Dlatego wielu z nas odkłada te drobne sumy i na koniec wymienia je na normalne kwoty. Tak samo dzieje się w bankach, tyle że mimowolnie, poza świadomością. Dzięki temu za każdym razem, gdy wydajemy pieniądze, część kwoty kieruje się na specjalnie oprocentowane subkonto. Dzięki temu oszczędzamy przy wydawaniu.

Wymiana pieniędzy

Może nieco mniej powszechny, ale także skuteczny sposób na zaoszczędzenie gotówki. Mowa oczywiście o wymianie waluty. Wiele osób zarabia właśnie na tym, że odpowiednio zarządza kursem chf do euro czy innymi walutami. To sposób na drobne sumy, które można przeznaczyć na kolejne inwestycje.

Większa wstrzemięźliwość

Nie oszukujmy się jednak – najczęściej oszczędzamy poprzez niewydawanie. Widzimy coś fajnego w sklepie, ale powstrzymujemy się, bo „trzeba oszczędzać”. Nie ma w tym ani nic złego, ani nietypowego, ale zwykle jest to mało skuteczne. Niezorganizowane oszczędzanie w ten sposób nie tylko nie przebije zysków z wymian kursów chf do euro czy obcinaniem procenta od wydanych pieniędzy, ale także nie przyniesie wymiernych korzyści w żadnym innym aspekcie.

Sprawdź:   Dlaczego warto brać udział w promocjach bankowych?

Image by Steve Buissinne from Pixabay

Może Ci się także spodobać

Kobieta wynajmująca samochód

4 najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

  • 4 stycznia 2020
Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy