Austria to piękne widoki na Alpy, malownicza dolina Dunaju oraz miasta, które mogą zrobić wielkie wrażenie na wszystkich miłośnikach historii. Na jakie ośrodki miejskie warto zwrócić szczególną uwagę w trakcie wycieczki po tym kraju?

Wiedeń – czym zachwyca stolica Austrii?

Zwiedzanie Austrii większość z nas zaczyna od spaceru po stolicy tego kraju. Wiedeń ma się czym pochwalić, a wspaniałe rezydencje Habsburgów wciąż robią wrażenie. W mieście tym zachwyca też okazały Gmach Opery oraz Gmach Parlamentu, wielkie wrażenie robi też katedra św. Stefana, przyciągająca uwagę swym charakterystycznym dachem. Wycieczki po Wiedniu warto zaplanować tak, by znaleźć czas na wizytę na Praterze – zabytkowym parku rozrywki ze słynnym Diabelskim Młynem, z którego można podziwiać wyjątkowe panoramy Wiednia. Warto też znaleźć czas na wizytę w wiedeńskich muzeach, takich jak Muzeum Historii Sztuki czy Muzeum Historii Naturalnej.

Innsbruck – nie tylko sporty zimowe

Innsbruck kusi górską okolicą oraz idealnymi warunkami do uprawiania sportów zimowych, dzięki czemu stał się jednym z najważniejszych punktów na turystycznej mapie Tyrolu. Większość z nas kojarzy to miasto ze słynnym Turniejem Czterech Skoczni, warto jednak podkreślić, że wizyta w Innsbrucku może się okazać wspaniałym doświadczeniem i dla tych osób, które chcą spędzić wolny czas wśród cennych zabytków. Stare Miasto to m.in. pałac cesarski Hofburg, potężna katedra św. Jakuba oraz wspaniałe kamienice, które wciąż wzbudzają zachwyt swoimi elewacjami. Wmieście tym warto zobaczyć również kościół dworski z XVI wieku oraz zamek Ambras, który wciąż urzeka swą formą oraz pięknym otoczeniem.

Z wizytą w Graz

Kto chce nacieszyć się wspaniałymi zabytkami i poszerzyć swą wiedzę na temat historii Austrii, ten powinien odwiedzić Graz. Spacery po Starym Mieście dostarczą niezapomnianych wrażeń wszystkim miłośnikom architektury, ciekawą przygodą może się też okazać spacer po wzgórzu zamkowym. To jeden z najlepszych punktów widokowych w Graz, nic więc dziwnego, że turyści tak chętnie odwiedzają to miejsce. Zwiedzanie tego miasta nie może się obejść bez wizyty w tutejszej zbrojowni – największej na świecie. Na gości czeka tu ponad 30 tysięcy eksponatów, wśród których nie brak zabytków o bardzo dużej wartości artystycznej i historycznej.

Pięknych miast na terenie Austrii nie brakuje, a każde z nich może się pochwalić wspaniałymi zabytkami. Historyczną zabudową urzeka Salzburg, potężnym opactwem urzeka Melk. Wszystkie te atrakcje sprawiają, iż na terenie Austrii każdy z nas może znaleźć dla siebie coś ciekawego.

Zdjęcie 2011marcel z Pixabay

Leave a comment