Nawiązania do przeszłości królują nie tylko w branży odzieżowej – także i fryzury nawiązują w roku 2020 głównie do przeszłości, choć oczywiście ponadczasowa stylistyka jest przełamana szczyptą nowoczesności. Wśród najmodniejszych propozycji na pewno każda kobieta znajdzie coś dla siebie!

Pofalowany bob

Popularny bob pasuje większości kobiet, co jest jednym z sekretów jego sukcesu. Fryzura może być bardzo klasyczna, z włosami sięgającymi do linii szczęki lub nieco dłuższymi, bez grzywki. Przez lata powstało jednak wiele jej odmian – z krótszym cięciem z tyłu i wydłużonym przodem, z grzywką, long bob i inne. W tej chwili najmodniejszy jest tak zwany collarbone bob, czyli bob z pofalowanymi lekko włosami. Włosy powinny sięgać aż do obojczyków, dzięki czemu nie ma problemu z ich ewentualnym związaniem czy ścięciem. To zatem bardzo praktyczna fryzura, która pozwala tworzyć kolejne, w zależności od okazji.

Kucyki i baby fringe

Włosy spięte w koński ogon to fryzura dość popularna od lat – w tej chwili staje się szczególnie modna, choć włosy należy związywać wysoko, niemal na czubku głowy. Z kolei baby fringe to również nawiązanie do przeszłości – konkretnie do lat 60’ ubiegłego wieku. Włosy sięgające do ramion powinny być możliwie napuszone, a grzywka powinna kończyć się w połowie czoła. Tak jedna, jak i druga fryzura będą jeszcze modniejsze, gdy dołoży się do nich wyraziste dodatki – duże spinki czy ozdobne gumki. Sprawdzą się też wielkie kolczyki, albo dekoracyjne opaski, które są teraz w sprzedaży.

Image by Anastasia Gepp from Pixabay