Wciągający serial to prawdziwy skarb – jeśli jest dobrze zrealizowany, a fabuła ciekawa, można spędzić przy nim z zapartym tchem długie godziny. Wśród seriali, które uznaje się za najbardziej interesujące są te, które można już uznać za zakończone oraz te, które nadal są kręcone – nie wszystkie zagadki zostały więc w nich wyjaśnione. Po co warto sięgnąć?

Seriale kostiumowe i fantasy

W wolnym czasie warto zapoznać się z serialami, które uznaje się już za kultowe, jak „Gra o tron” – jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji zapoznać się z dziejami rodziny Starków i Lannisterów, może to szybko nadrobić. Wielu widzów – zarówno wśród nastolatków, jak i dorosłej widowni – ma serial „Stranger Things”, na którego 4 sezon czekają wszyscy fani. Coś dla siebie znajdą również fani seriali kostiumowych – warto sięgnąć choćby po świetny „Wersal. Prawo krwi”, opowiadający o losach Ludwika XIV, a także na przykład po serial „Katarzyna”, prezentujący dzieje carycy Katarzyny II. Fantastyczne recenzje zebrał „Carnival Row”, w którym można zobaczyć takie sławy jak Orlando Bloom i Cara Delevingne. Kto nie miał jeszcze czasu, by poznać dzieje Geralta z Rivii, może to zrobić oglądając amerykańsko-polski, telewizyjny serial fantasy „Wiedźmin”. Z kolei fani twórczości Jacka Dukaja na pewno ucieszą się na wieść, że na podstawie jego powieści „Starość aksolotla” nakręcono trzymający w napięciu serial „Kierunek: Noc”.

Seriale obyczajowe i przygodowe

Kto woli seriale zakorzenione w naszym świecie i to w czasach raczej współczesnych, na pewno wciągnie się w fabułę „House of Cards”. Serial opowiada o bezwzględnym polityku, Franku Underwoodzie, który walczy o władzę wszelkimi, znanymi sobie sposobami. Wciągającą fabułę posiada też „Dom z papieru”, opowiadający o przestępcach, którzy napadają na hiszpańską mennicę narodową. Na pewno mnóstwo widzów – zwłaszcza z Polski – będzie śledzić też kolejne odcinki amerykańskiego serialu „The Eddy”, którego pierwszy odcinek pojawił się 8 maja 2020 roku i w którym zagrała polska aktorka, Joanna Kulig.