Redakcja poleca Zdrowie

Na czym polega dieta Diamondów?

Warzywa

Dieta Diamondów nie jest typową dietą odchudzającą, jednak może pomóc w pozbyciu się niewielkiej nadwagi i utrzymaniu szczupłej sylwetki przez całe życie. Stosowanie planu żywieniowego jest proste i wymaga niewielu wyrzeczeń, dlatego dieta Diamondów ma wielu zwolenników.

Założenia diety Diamondów

Dietę opracowali wspólnie Marylin i Harvey Diamond, którzy pracują w Instytucie Zdrowia w Santa Monica. Para dokładnie przeanalizowała badania prowadzone przez Herberta McGolfin Shelton’a, dzięki czemu stworzyła zdrowy i bezpieczny jadłospis. Głównym założeniem diety Diamondów jest spożywanie owoców i warzyw, które pomagają zrzucić nadwagę. Ponadto skrobia i białko nie powinny być łączone w jednym posiłku, gdyż niemożliwe jest ich jednoczesne trawienie – stąd, popularny schabowy w towarzystwie tłuczonych ziemniaków jest zabroniony w diecie Diamondów. Jeśli jednak zastąpi się ziemniaki kaszą, schabowy można zjeść bez żadnych wyrzeczeń.

Aby dieta umożliwiła zrzucenie nadmiaru kilogramów, powinno się zjadać każdego dnia posiłki składające się z w 60% węglowodanów, 30% białek i 10% tłuszczów. Jest to prosty sposób, by zmobilizować organizm do szybkiego spalania tkanki tłuszczowej, zgromadzonej w problematycznych partiach ciała.

Diamondowie zalecają spożywanie 3 posiłków w ciągu dnia. Jeżeli czuje się głód, można pozwolić sobie na 2 przekąski w formie owocu (z wykluczeniem bananów), warzywa lub świeżo wyciśniętego soku. Raz na tydzień można w ramach przekąski zjeść garść orzechów. Ponadto menu uzupełnia się 2 litrami niegazowanej wody dziennie. Co ważne, wodę wolno pić wyłącznie pomiędzy posiłkami, a nie w ich trakcie.

Czas stosowania diety i efekty kuracji

Dietę Diamondów w wersji niskokalorycznej można stosować wyłącznie przez miesiąc. W tym czasie można zgubić do 9 kg. Jeżeli dietę stosuje się w celu utrzymania prawidłowej masy ciała, jej założenia można wprowadzić do jadłospisu stosowanego przez całe życie. Ze względu na dużą ilość owoców i warzyw oraz rozdzielanie skrobi i białek, dieta dodaje energii i poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci.

Sprawdź:   Na czym polega dieta zasadowa i czy ona odchudza

Najważniejsze informacje dotyczące diety Diamondów

Na czym polega dieta Diamondów?

Dieta Diamondów oparta jest na zasadach niełączenia pokarmów z różnych grup spożywczych.

Ile można schudnąć na diecie Diamondów?

od 2 do 9 kg na miesiąc.

Co należy jeść na diecie diamondów?

W diecie niełączenia Diamondów poleca się korzystać z owoców i warzyw pochodzących z certyfikowanych upraw ekologicznych, co dodatkowo wpływa, na jakość spożywanych pokarmów.

Zdjęcie silviarita z Pixabay

Może Ci się także spodobać

Kobieta chora

5 sposobów na rotawirusa

  • 3 stycznia 2020
Zakażenie rotawirusami jest szczególnie uciążliwe. Silne wymioty, biegunka, ból brzucha i uczucie ogólnego rozbicia uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Tak zwana grypa żołądkowa lub grypa jelitowa wyklucza z życia nawet na kilka
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Kobieta uprawiająca sport

Aminokwasy niezbędne dla mięśni

  • 4 stycznia 2020
Najbardziej znanymi aminokwasami są BCAA. Są one odpowiedzialne za regenerację masy mięśniowej oraz jej budowę. Składają się z izoleucyny, waliny i leucyny. Organizm jednak nie ma zdolności syntezowania tych substancji.
Migdały

Białko a redukcja tkanki tłuszczowej

  • 8 stycznia 2020
Białko to nie tylko budulec masy mięśniowej, ale także doskonały spalacz tłuszczu. Główne jego zadanie to działanie anaboliczne oraz antykataboliczne. Można dokonać podziału białek ze względu na prędkość, z jaką