Mówi się, że moda odchodzi i po jakimś czasie wraca, choć oczywiście w nowej, świeższej odsłonie. Rok 2020 świetnie to pokazuje, ponieważ zarówno pod względem najmodniejszych ubrań, jak i fryzur, na wybiegach widzimy liczne nawiązania do przeszłości. Co kupić i jak się uczesać, by wpasować się w obowiązujące trendy?

Hiszpańskie dekolty, bufiaste rękawy…

Jeśli chodzi o branżę odzieżową, widzimy nawiązania do flamenco, a także do mody wiktoriańskiej. Nadal najmodniejsze są sukienki i bluzki z hiszpańskim dekoltem, a więc z falbaną odsłaniającą ramiona. Modne są także grochy, które szczególnie często widzimy na damskich koszulach czy sukienkach. Bluzki i sukienki zyskały bufiaste rękawy, które mogą być przezroczyste lub koronkowe. Jeśli chodzi o modne wzory, na spodniach, marynarkach damskich, sukienkach, a nawet butach czy torebkach pojawiają się także kwiaty.

Najmodniejszy kolor – classic blue

Kobiety, które lubią kolor niebieski i ładnie się w nim prezentują, powinny być zadowolone, ponieważ najmodniejszym kolorem roku jest classic blue. To klasyczny odcień niebieskiego, który ładnie się prezentuje zarówno z bielą, jak i czernią. Można do niego dobrać również piaskowy beż, który jest bardzo stonowany i uniwersalny. Wśród modnych kolorów mamy także intensywny pomarańczowy oraz fuksję. Warto również sięgać po neonowe kolory.

Retro kucyk i falowany bob

Najmodniejszą fryzurą tego roku jest nadal bob, choć jego długość powinna być zmieniona, a włosy pofalowane. Nie trzeba ich teraz ścinać zbyt krótko – mogą sięgać nawet do ramion. To szansa, by móc związać włosy w kucyk retro. Najlepiej by gumka umieszczona została na czubku głowy.

Image by Igor Link from Pixabay