Gładka i miękka w dotyku skóra to marzenie każdego, ale w szczególności przedstawicielek płci pięknej.

Na wygląd naszej skóry wpływa jednak wiele czynników takich jak dieta, stosowane kosmetyki lub ich brak. Jeżeli chcemy cieszyć się jędrną, pozbawioną szorstkości skórą, musimy odpowiednio ją pielęgnować.

Regularnie stosuj peeling oczyszczający

Każda kobieta, która marzy o gładkiej skórze, musi regularnie i systematycznie wykonywać peeling. Najlepiej robić to przynajmniej raz w tygodniu. W tym celu możemy wykorzystać kosmetyki, które zakupimy w drogerii. Z powodzeniem możemy również przygotować skuteczny peeling w domowym zaciszu. Do tego celu warto wykorzystać fusy po zaparzonej kawie. Przygotowany z nich peeling należy wcierać w skórę całego ciała okrężnymi ruchami. W miejscach, które są dotknięte cellulitem warto wykonać delikatny, kilkuminutowy masaż. Peeling należy spłukać chłodną wodą, która pobudzi mikrokrążenie. Kofeina zawarta w domowym kosmetyku jest silnym antyoksydantem, dlatego w zauważalny sposób poprawi jędrność skóry całego ciała. Dobrym pomysłem będzie również dodanie do peelingu kilku kropli olejku eterycznego, najlepiej o zapachu, który nas relaksuje. Godny polecenia jest chociażby olejek pomarańczowy. Peeling warto wzbogacić również o dodatek cynamonu oraz olejku nawilżającego. Regularnie stosowany peeling kawowy może się okazać pomocny w walce z cellulitem. Dzięki niemu zostanie również złuszczony martwy naskórek. Peeling będzie również wspaniałym zabiegiem zapobiegającym pojawieniu się pomarańczowej skórki.

Po każdej kąpieli używaj balsamu nawilżającego

Każda przedstawicielka płci pięknej powinna zatroszczyć się o dostarczenie swojej skórze odpowiedniej dawki substancji nawilżających. Najlepiej jest sięgać po kosmetyki naturalne, których zaletą jest nie tylko skuteczność, ale również bezpieczeństwo stosowania. Dobrej jakości balsam nawilżający powinien zawierać w swoim składzie między innymi naturalne oleje roślinne, które nie tylko odżywią skórę, ale również ukoją podrażnienia. W kosmetyku powinny znajdować się również substancje, które posiadają potencjał rozjaśniający. Dzięki nim nasza skóra zyska jednolity koloryt. Warto sięgać po balsamy przeznaczone do pielęgnacji posiadanego przez nas rodzaju skóry. Jeżeli nasza skóra jest sucha lub bardzo sucha, koniecznie sięgnijmy po produkty intensywnie regenerujące. Jeśli jednak nie potrzebujemy bardzo dużej dawki nawilżenia, postawmy na produkt o lekkiej konsystencji, która szybko się wchłania.

Zdjęcie Irina Gromovataya z Pixabay