Dom i ogród Redakcja poleca

Łazienkowe inspiracje – urządź swoją łazienkę nieco inaczej – bardziej oryginalnie i zainspiruj się ciekawymi pomysłami!

Łazienka

Łazienka jest miejscem, z którego korzystamy bardzo często i przeważnie do jej urządzenia nie przykładamy tak wiele uwagi jak do innych pomieszczeń w mieszkaniu.

Najczęściej wybieramy standardowe rozwiązania, aby była ona funkcjonalna i estetyczna. Jeśli jednak wkradnie się do niej trochę nudy, łazienkę możemy przearanżować oryginalnie – a wręcz ekscentrycznie i sprawić, że będzie to jedno z najbardziej lubianych pomieszczeń w domu, w którym będziemy uwielbiali przebywać. W dalszej części tekstu prezentujemy kilka ciekawych sposobów na oryginalne urządzenie łazienki.

Fototapeta 3D z plażą

Pierwszym pomysłem i inspiracją na urządzenie naszej łazienki jest stworzenie z niej rajskiej plaży. Obecnie na rynku istnieje bardzo dużo tapet 3D, które wiernie oddają realne miejsca. Dzięki takim tapetą przedstawiającym las lub plażę, możemy z naszej łazienki zrobić właśnie takie miejsce. Tapety 3D mogą być naklejane na ściany, podłogi, a nawet sufity. Wykorzystując odpowiednio dany projekt tapety oraz powierzchnię naszej łazienki możemy dokładnie okleić ją właśnie takimi tapetami. Od strony technicznej tapety są wodoodporne, dzięki czemu nie musimy obawiać się ich zaparowania czy zniszczenia. Zawierają one w sobie np. teflon lub inne substancje, które mają bardzo dużą wytrzymałość. Fototapety 3D sprawiają bardzo realistyczne wrażenie oraz dają wrażenie głębi i przestrzeni. Jest to również bardzo ciekawy pomysł na wykończenie łazienki, jeśli nie chcemy, aby była ona nudna czy zawierała standardowe elementy. Oklejając łazienkę właśnie w taki sposób, możemy użyć bambusowych mebli czy drewnianej miski umywalkowej, co jeszcze bardziej podkreśli oryginalny projekt pomieszczenia.

Łazienka w stylu EKO

Jednym z najnowszych trendów, który zyskuje również na popularności, jest wykonanie łazienki w stylu EKO. Z pewnością takie zaaranżowanie łazienki przypadnie do gustu osobom, które mają ekologiczne podejście do życia i które chcą dbać o nasze środowisko. Wykorzystywać do urządzenia całej łazienki oraz jej wyposażenia używać będziemy jedynie ekologicznych materiałów i akcesoriów. W takim stylu możemy urządzić łazienkę jedynie w drewnie, używając drewnianych paneli podłogowych, ściennych i drewnianych elementów konstrukcyjnych np. blatu pod umywalkę. W łazience EKO możemy umieścić również wiele różnorodnych roślin zielonych, które będą doskonale współgrały z drewnem i wykończeniem tego miejsca. Oprócz najbardziej zaawansowanych rozwiązań, które będą ekologiczne w łazience EKO, powinniśmy zadbać również o akcesoria. Mogą być do szczoteczki wykonane z drewna lub ekologiczne kosmetyki niezawierające substancji chemicznych i niebędące testowane na zwierzętach. Łazienka w takim stylu powinna posiadać również wiele różnych rozwiązań technicznych, które będą pomagały chronić nasze środowisko. Mogą być to żarówki energooszczędne lub systemy do odzyskiwania wody z umywalek i wykorzystywanie jej w toaletach. Nawet kran może posiadać natleniacz wody, dzięki któremu będziemy z używali jej po prostu mniej.

Sprawdź:   Zalety dekoracji ściennych

Pokój kąpielowy zamiast łazienki

Bardzo ciekawym pomysłem, który możemy zrealizować w naszym domu i który sprawi, że łazienka będzie niecodziennym pomieszczeniem, jest zrobienie z niej pokoju kąpielowego. Takie rozwiązanie będzie najlepsze, gdy mamy możliwość oddzielenia ubikacji od pomieszczenia kąpielowego lub samo pomieszczenie docelowe jest bardzo duże. Pokój kąpielowy służył będzie nam do relaksu oraz higieny. Będzie też urządzony nieco inaczej niż standardowa łazienka. Bardzo duży nacisk położony będzie na estetykę, a swoim stylem może przypominać nowoczesne luksusowe wnętrze. Choć istnieje wiele planów i możliwości wykonania takiego pomieszczenia, w jego centrum z pewnością będzie znajdowała się wanna. Może być to klasyczny model lub model wykonany z drewna. W tym miejscu stanąć może również jacuzzi lub bardzo duży model wanny klasycznej. Jednym z najbardziej oryginalnych pomysłów, który z pewnością jest futurystyczny — jest zwisająca kula z sufitu, która znajduje się kilka centymetrów nad ziemią i jest wykonana z przeźroczystego tworzywa. Woda doprowadzana do niej jest mocowania sufitowego, a wypuszczana do małej kratki znajdującej się w podłodze tuż pod kulą. Sam pokój kąpielowy może mieć też system nagłośnienia, meble tapicerowane ślub ściany wykończone tapicerowanymi panelami czy inne meble łazienkowe, które będą służyły do relaksu.

Łazienka wykonana z jednolitego materiału

Gdy szukamy inspiracji do wykończenia naszej łazienki, przeważnie stawiamy na oryginalne dodatki czy osobliwe akcesoria. Jeśli jednak chcemy gruntownie zaaranżować łazienkę w oryginalny sposób, ciekawym pomysłem jest wykończenie jej jednolitym materiałem. Bardzo ciekawym pomysłem może być wykończenie jej betonem dekoracyjnym, który doskonale łączy się ze szkłem. Łazienkę możemy wykończyć też samym drewnem, tapetą lub cegłą dekoracyjną. Bardzo efektownie wyglądają również w łazienki wykończone w jednym kolorze np. niebieski lub czarnym. Połączenie koloru łazienki z drugim kolorem całego wyposażeniem w efekcie może dać bardzo oryginalny rezultat. Czarna łazienka ze złotymi kranami, meblami i akcesoriami będzie wyglądała bardzo ekstrawagancko, a drewniana łazienka z kolorową ceramiką w formie umywalki, kubeczków itp. będzie dawała bardzo pozytywny ciepły efekt.

Sprawdź:   Optymalizacja przestrzeni dzięki pralko-suszarce.

Ciekawe oświetlenie sufitowe

Elementem, na który przeważnie nie zwracamy uwagi i stosujemy standardowe rozwiązania, jest oświetlenie w łazience. Zazwyczaj jest to jedna lampa punktowa ze zwykłą żarówką. Oświetlenie łazienkowe może być jednak bardzo oryginalne a wręcz ekscytujące. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie dużej ilości pojedynczych diod LED, które mają imitować rozgwieżdżone niebo. Możemy również zainstalować wiele mniejszych źródeł światła, które będą doświetlały bardzo dobrze każdy kąt łazienki, ale nie będą widoczne czy będą schowane pod lub za elementami wyposażenia. Oryginalnym pomysłem jest też zastosowanie kolorowych żarówek, które dają różne kolory światła od białego po zielone czy czerwone. Żarówki takie możemy regulować lub sterować nimi przy pomocy smartfona.

Może Ci się także spodobać

Cebula i czosnek

Cebula na zdrowie, czyli jakie dolegliwości leczy

  • 14 stycznia 2020
Cebula jest jednym z najłatwiej dostępnych i najzdrowszych warzyw. Jej stosowanie na różnego rodzaju infekcje skraca czas trwania choroby. Warzywo chroni przed zaparciami, oczyszcza organizm, wzmacnia serce i reguluje poziom
Ramka na zdjęcia

Co włożyć do ramek czyli oryginalne dekoracje do domu

  • 12 marca 2020
Ramki do zdjęć mogą bez przeszkód posłużyć do wykonania wielu prostych i oryginalnych dekoracji ściennych. Jakie przedmioty można w nich umieszczać? Kartki urodzinowe i pocztówki Jeżeli otrzymało się wyjątkową kartkę
Kulki

Jak stworzyć zabawkę sensoryczną?

  • 25 marca 2020
Dzieci potrzebują stymulacji zmysłów, aby prawidłowo się rozwijać. Jednym ze sposobów wspierania rozwoju mózgu u niemowląt są zabawki sensoryczne. Tego typu zabawkę bez trudu można wykonać samodzielnie w domu. Zabawka
Elektryk

Domowa instalacja elektryczna – jak korzystać z szybkozłączek?

  • 22 kwietnia 2020
Szybkozłączki to przydatny element instalacji elektrycznej, który służy do łączenia różnych przewodów. Dzięki szybkozłączkom można w kilka minut podłączyć lampę lub dokonać innej modyfikacji bądź naprawy instalacji elektrycznej we własnym