Statystyki straszą wysokością zadłużenia Polaków. Coraz częściej i chętniej bierzemy kredyty. Coraz łatwiej też popadamy w pętlę kredytową. Jedynym ratunkiem bardzo często okazuje się kredyt konsolidacyjny.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to rodzaj kredytu, który pozwala na połączenie kilku zadłużeń w jedno. Dzięki temu nie musimy płacić kilku wysokich rat, ale jedną, która pozwala na spłacenie powstałego obciążenia. Nasza historia kredytowa dzięki takiemu rozwiązaniu zyskuje przejrzystość, a my odzyskujemy kontrolę nad domowym budżetem. Warto pamiętać, że kredyty konsolidacyjne dzielą się na:
• gotówkowe
• hipoteczne.

Kto może wziąć kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja zadłużenia dedykowana jest osobom, które borykają się z równoległą spłatą kilku kredytów. Najczęściej wybierają go klienci banków, którzy nie są w stanie spłacić swoich obciążeń w terminie. Kredyt konsolidacyjny, dzięki połączeniu pożyczek w jedną, bardzo często pozwala na zmniejszenie miesięcznej kwoty do spłacenia. Dzięki temu osoby zadłużone są w stanie w sprostać wymaganiom, które wiążą się z kredytem. Minusem tego rozwiązania jest wydłużony czas kredytowania, a co za tym idzie zwiększenie całkowitego kosztu pożyczki.

Jakie warunki należy spełnić?

Do niedawna kredyty konsolidacyjne były przyznawane wyłącznie na spłatę zadłużeń, które były zaciągane w bankach. Obecnie firmy pożyczkowe pozwalają na konsolidację również popularnych chwilówek i innych produktów dostępnych w ofercie instytucji pozabankowych. Aby wziąć kredyt konsolidacyjny należy przedstawić instytucji finansowej historię swojego zadłużenia. Im lepsza oferta dla kredytobiorcy, tym bardziej szczegółowa kontrola banku. Najbardziej opłacalną konsolidacją mogą zapewnić nam sprawdzone instytucje bankowe. Tutaj polecamy ofertę banku Santander.

Image by Nattanan Kanchanaprat from Pixabay