Porady

Kredyt konsolidacyjny – Co to, dla kogo i na jakich warunkach?

Pieniądze

Statystyki straszą wysokością zadłużenia Polaków. Coraz częściej i chętniej bierzemy kredyty. Coraz łatwiej też popadamy w pętlę kredytową. Jedynym ratunkiem bardzo często okazuje się kredyt konsolidacyjny.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to rodzaj kredytu, który pozwala na połączenie kilku zadłużeń w jedno. Dzięki temu nie musimy płacić kilku wysokich rat, ale jedną, która pozwala na spłacenie powstałego obciążenia. Nasza historia kredytowa dzięki takiemu rozwiązaniu zyskuje przejrzystość, a my odzyskujemy kontrolę nad domowym budżetem. Warto pamiętać, że kredyty konsolidacyjne dzielą się na:
• gotówkowe
• hipoteczne.

Kto może wziąć kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja zadłużenia dedykowana jest osobom, które borykają się z równoległą spłatą kilku kredytów. Najczęściej wybierają go klienci banków, którzy nie są w stanie spłacić swoich obciążeń w terminie. Kredyt konsolidacyjny, dzięki połączeniu pożyczek w jedną, bardzo często pozwala na zmniejszenie miesięcznej kwoty do spłacenia. Dzięki temu osoby zadłużone są w stanie w sprostać wymaganiom, które wiążą się z kredytem. Minusem tego rozwiązania jest wydłużony czas kredytowania, a co za tym idzie zwiększenie całkowitego kosztu pożyczki.

Jakie warunki należy spełnić?

Do niedawna kredyty konsolidacyjne były przyznawane wyłącznie na spłatę zadłużeń, które były zaciągane w bankach. Obecnie firmy pożyczkowe pozwalają na konsolidację również popularnych chwilówek i innych produktów dostępnych w ofercie instytucji pozabankowych. Aby wziąć kredyt konsolidacyjny należy przedstawić instytucji finansowej historię swojego zadłużenia. Im lepsza oferta dla kredytobiorcy, tym bardziej szczegółowa kontrola banku. Najbardziej opłacalną konsolidacją mogą zapewnić nam sprawdzone instytucje bankowe. Tutaj polecamy ofertę banku Santander.

Image by Nattanan Kanchanaprat from Pixabay

Sprawdź:   Czy jesteś gotowa, aby kupić pierwsze mieszkanie?

Może Ci się także spodobać

Kobieta wynajmująca samochód

4 najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

  • 4 stycznia 2020
Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy