Kuchnia Redakcja poleca

Jaką lodówkę powinienem kupić? Kilka wskazówek

lodówka

Czy Twoja stara lodówka jest zepsuta, czy przeprowadzasz się do nowego miejsca i nie możesz zabrać swojej ze sobą, czy może potrzebujesz więcej miejsca w lodówce i chcesz nowy model?

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco. Bez względu na powód zakupu lodówki, z pewnością zdajesz sobie sprawę z różnych modeli, które istnieją, aby zaspokoić wszystkie rodzaje potrzeb. Dlatego też pójście do sklepu po lodówkę nie jest najbardziej wskazaną rzeczą. Zalecamy spokojne zapoznanie się z różnymi typami lodówek dostępnymi obecnie na rynku.

Jaką lodówkę kupić?

Przestrzeń, którą zajmuje w domu oraz zużycie energii elektrycznej są czynnikami, które należy mieć na uwadze przez cały czas. Dodatkowo należy dokonać pomiarów przestrzeni przeznaczonej na urządzenie. Nie bez wcześniejszego uwzględnienia szerokości i wysokości pomieszczeń, przez które lodówka będzie przechodzić, zanim dotrze do miejsca przeznaczenia.

Ważne jest również, aby bardzo jasno określić układ urządzenia i potrzeby konkretnego przypadku. Oznacza to organizację przestrzeni wewnętrznej w zależności od tego, ilu domowników mieszka w Twoim domu. W zależności od tego, ilu z Was mieszka w domu, będziecie potrzebować więcej lub mniej miejsca.

Warto również zwrócić uwagę na rozmieszczenie szuflad i wielkość przestrzeni między nimi. I oczywiście regulacja wilgotnościowo-temperaturowa. Przyjrzyjmy się teraz typom lodówek, które najlepiej dostosują się do Twojego stylu życia.

Lodówki konwencjonalne jedno- lub dwudrzwiowe

Z typów domowych lodówek par excellence i które zawsze mają lojalnych klientów dla ich oszczędności i praktyczności wspominamy te z jednymi lub dwoma drzwiami. Pracują one z jednym silnikiem. Te z jednymi drzwiami nie mają funkcji do zamrażania żywności lub w niektórych przypadkach małego przedziału wewnętrznego. Modele dwudrzwiowe posiadają zamrażarkę w górnej części, a w dolnej części chłodzą żywność i napoje. Istnieją również modele w drugą stronę, z zamrażarką na dole i chłodziarką na górze. To zależy od gustu i potrzeb.

Sprawdź:   Kuchnia francuska

Lodówki “No Frost”

Tego typu lodówki nie wytwarzają szronu. Dzięki temu żywność i napoje mogą być przechowywane przez znacznie dłuższy czas. Pozwala również na lepsze rozłożenie przestrzeni dzięki dużym rozmiarom wewnętrznym. I wreszcie, ważną cechą jest to, że zużycie energii jest typu A. Pozwala to na bardzo wygodną miesięczną oszczędność energii.

Lodówki amerykańskie

Amerykańskie lodówki (“side-by-side”) wyróżniają się dwoma pionowymi drzwiami. Zasadniczo lewe drzwi to zamrażarka, a prawe to lodówka. Niektóre z nich posiadają dozownik wody lub lodu, co minimalizuje konieczność każdorazowego otwierania lodówki. Są one idealne dla dużych rodzin, które muszą częściej korzystać z lodówki.

Lodówki 4-drzwiowe

Są one dużych rozmiarów i zazwyczaj drogie. Są one podzielone na strefy do chłodzenia, strefy do zamrażania i strefę pośrednią do chłodzenia lub szybkiego zamrażania. Dlatego mają więcej miejsca do przechowywania i większe zużycie energii.

Kompaktowe lodówki

Niewielkich rozmiarów i tylko z jednymi drzwiami. Z niewielką ilością funkcji. Tylko tyle, aby utrzymać żywność i napoje w dobrym stanie. Model ten jest szeroko stosowany w hotelach lub kwaterach turystycznych i firmach.

Zdjęcie autorstwa Kindel Media z Pexels

Może Ci się także spodobać

Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Cebula i czosnek

Cebula na zdrowie, czyli jakie dolegliwości leczy

  • 14 stycznia 2020
Cebula jest jednym z najłatwiej dostępnych i najzdrowszych warzyw. Jej stosowanie na różnego rodzaju infekcje skraca czas trwania choroby. Warzywo chroni przed zaparciami, oczyszcza organizm, wzmacnia serce i reguluje poziom
Depresja i spadek nastroju

Co jeść, aby uchronić się przed spadkami nastroju?

  • 15 stycznia 2020
Wiosenne spadki nastroju są związane głównie z mniejszą ilością światła słonecznego w ciągu dnia oraz niedoborami różnych składników w diecie. Uzupełnienie posiłków w witaminy i minerały pomaga przetrwać trudny okres
Warzywa

Dieta Andersona to dieta niełączenia białek i węglowodanów

  • 29 stycznia 2020
Mianem diety Andersona określa się program żywieniowy, którego głównym założeniem jest niełączenie białek i węglowodanów. Stosowanie się do zasad diety pozwala zrzucić nawet 2 kg w ciągu 2 tygodni. Szybsze