Dom i ogród Redakcja poleca

Jak zrobić huśtawkę ogrodową z palet?

Huśtawka

Meble z palet cieszą się ogromną popularnością, jednak z palet można wykonać nie tylko stolik ogrodowy oraz kanapę, ale i estetyczną huśtawkę. Jak ją zrobić?

Krok pierwszy: przygotowanie palet

Aby wykonać huśtawkę ogrodową z palet, należy przygotować dwie europalety. Oba elementy należy dokładnie wygładzić szlifierką lub papierem ściernym. Następnie konieczne jest odcięcie ostatnich desek z jednej palety, która będzie stanowiła oparcie huśtawki.

Krok drugi: wykonanie oparcia

Oparcie przymocowuje się do drugiej palety za pomocą wkrętów. Paletę służącą jako siedzisko i oparcie należy połączyć ze sobą ukośnymi deskami. Deski służą zarówno jako oparcie boczne, jak i jako dodatkowe wzmocnienie konstrukcji. Huśtawka jest dzięki nim mocniejsza i wytrzymalsza, co daje gwarancję, że posłuży dłużej niż przez jeden sezon. Ukośne deski można pozyskać z fragmentu odciętego od palety służącej jako oparcie huśtawki.

Krok trzeci: malowanie huśtawki

Huśtawkę z palet można pomalować wyłącznie impregnatem, zachowując naturalny kolor drewna. Znacznie ciekawszym i estetyczniejszym rozwiązaniem jest jednak pokrycie jej farbą, zwłaszcza w modnym kolorze białym. Farba zabezpieczy palety przed zniszczeniem na skutek kontaktu ze szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, a także doda uroku całej konstrukcji.

Krok czwarty: montaż haków

Gdy huśtawka wyschnie, należy zamocować do niej haki z oczkami. Haki mocuje się w sześciu miejscach – po obu stronach huśtawki wkręca się je na górze i na dole oparcia oraz na końcu siedziska, tworząc ze wszystkich haków trójkąt.

Krok piąty: zawieszenie huśtawki

Huśtawkę zawiesza się pomiędzy dwoma drzewami, do których przykręca się grubą gałąź lub balik. Przez poprzeczny element przerzuca się grubą linę zakupioną w markecie budowlanym, a następnie przekłada się ją przez haki. Pod dolnymi hakami wiąże się supły, które uniemożliwią wysunięcie się sznura z oczek. Po zawieszeniu huśtawki można ułożyć na niej wybrane poduszki, materac lub koc.

Może Ci się także spodobać

Cebula i czosnek

Cebula na zdrowie, czyli jakie dolegliwości leczy

  • 14 stycznia 2020
Cebula jest jednym z najłatwiej dostępnych i najzdrowszych warzyw. Jej stosowanie na różnego rodzaju infekcje skraca czas trwania choroby. Warzywo chroni przed zaparciami, oczyszcza organizm, wzmacnia serce i reguluje poziom
Ramka na zdjęcia

Co włożyć do ramek czyli oryginalne dekoracje do domu

  • 12 marca 2020
Ramki do zdjęć mogą bez przeszkód posłużyć do wykonania wielu prostych i oryginalnych dekoracji ściennych. Jakie przedmioty można w nich umieszczać? Kartki urodzinowe i pocztówki Jeżeli otrzymało się wyjątkową kartkę
Kulki

Jak stworzyć zabawkę sensoryczną?

  • 25 marca 2020
Dzieci potrzebują stymulacji zmysłów, aby prawidłowo się rozwijać. Jednym ze sposobów wspierania rozwoju mózgu u niemowląt są zabawki sensoryczne. Tego typu zabawkę bez trudu można wykonać samodzielnie w domu. Zabawka
Elektryk

Domowa instalacja elektryczna – jak korzystać z szybkozłączek?

  • 22 kwietnia 2020
Szybkozłączki to przydatny element instalacji elektrycznej, który służy do łączenia różnych przewodów. Dzięki szybkozłączkom można w kilka minut podłączyć lampę lub dokonać innej modyfikacji bądź naprawy instalacji elektrycznej we własnym