Pojawiające się na twarzy zmarszczki są objawem starzenia się skóry. Jest to proces naturalny i niestety nie można go powstrzymać. Są jednak pewne sposoby, dzięki którym można w znaczący sposób opóźnić pojawienie się zmarszczek.

Kiedy pojawiają się zmarszczki?

Uroda dla większości z nas jest bardzo ważna. Nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Pierwsze oznaki starzenia się skóry będą występować w różnym wieku, w zależności od predyspozycji genetycznych. U większości osób są to okolice 25 roku życia. Odpowiednia ochrona i pielęgnacja skóry może sprawić, że proces ten zostanie spowolniony. Kosmetyki nawilżające, czy odpowiednia dieta będą kluczowe dla zachowania jak najdłużej młodego wyglądu.

Kremy przeciwzmarszczkowe

Stosowanie odpowiednich kremów przeciwzmarszczkowych to prawdopodobnie jeden z najprostszych sposobów na zapobieganie zmarszczkom. Należy jednak pamiętać, że kremy mają głównie działanie nawilżające i odżywcze. Ilość substancji odżywczych jaka dostaje się z nich w głąb skóry jest niewielka, dlatego warto stosować również odpowiednią dietę i wspomagać się suplementami. Pozwolą one na nawilżenie skóry od środka.

Dieta i suplementy diety

W pierwszej kolejności należy pamiętać, że suplementy diety nigdy nie zastąpią zdrowego i zbilansowanego odżywiania. Mogą one jedynie wspomóc organizm dostarczając w większej ilości składników odżywczych. Składniki na jakie powinniśmy zwrócić uwagę w suplementach na zmarszczki to kolagen, wyciąg ze skrzypu polnego wyciąg z pokrzywy, tlenek cynku czy witaminy z grupy B oraz witamina C i E.

Odpowiedni makijaż

Jak już wcześniej wspomniano, nie mamy możliwości zatrzymać pojawiania się zmarszczek. W przypadku kobiet, zastosowanie odpowiedniego makijażu może sprawić, że przez wiele lat zmiany starzeniowe nie będą jednak widoczne. Bardzo dobrze do tego sprawdza się np. korektor pod oczy. Pozwoli on na ukrycie cieni. Stosujemy go również obok płatków nosa, oraz wokół ust. To właśnie w tych miejscach najbardziej widać zmarszczki.

Przy wykonywaniu makijażu warto również stosować bazę liftingującą. Sprawi ona, że podkład będzie się lepiej trzymał twarzy. Dobrze wybrać produkt zawierający w składzie drobinki złota. Ich lekki połysk sprawi, że twarz będzie wyglądała młodziej.

Przy wykonywaniu makijażu odmładzającego należy również pamiętać, aby w znaczący sposób nie podkreślać konturów twarzy oraz nie stosować rozświetlacza. Tego typu zabiegi doskonale sprawdzają się u młodych osób, jednak mogą one podkreślać zmarszczki.

Zdjęcie Kelsey Vere z Pixabay

Leave a comment