TikTok to jedna z najpopularniejszych aplikacji na świecie, która służy do tworzenia krótkich filmików oraz relacji „na żywo” i dzielenia się nimi z innymi użytkownikami. Program wyposażony jest w wiele funkcji umożliwiających wzbogacanie swoich dzieł o muzykę oraz rozmaite filtry i efekty specjalne. Swoją twórczość można promować za pomocą innych serwisów społecznościowych i dzięki temu zdobywać fanów. Poniżej podpowiadamy, jak założyć konto na TikToku, a także w jaki sposób je usunąć.

Jak założyć konto na TikToku?

TikTok jest aplikacją przeznaczoną na smartfony i tablety z systemem operacyjnym iOS oraz Android. W pierwszej kolejności należy więc pobrać program (jest bezpłatny) na swój telefon w sklepie AppStore lub Google Play. Następnie należy uruchomić aplikację i postępować zgodnie z pojawiającymi się instrukcjami, czyli przede wszystkim dokonać rejestracji za pomocą numeru telefonu lub adresu e-mail. W międzyczasie aplikacja zapyta także o datę urodzin. Rejestracji można dokonać z użyciem swojego konta na Facebooku, Twitterze lub Google, wówczas cała procedura jest znacznie szybsza. Założenie profilu wiąże się z koniecznością określenia nazwy użytkownika, ustawienia swojego avatara i ewentualnego dodania kilku informacji o sobie. Można również dodać swoje konta z Youtube i Instagrama.

Jak usunąć konto z TikToka?

Usunięcie konta na TikToku jest proste i można go wykonać w kilku krokach po zalogowaniu się do swojego profilu. Najpierw należy uruchomić Ustawienia, które są ukryte pod znaczkiem trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu. Następnie wystarczy wybrać kolejno następujące opcje: Zarządzaj kontem i potem Usuń konto. Zanim konto rzeczywiście zostanie usunięte, użytkownik otrzyma informacje o skutkach tej decyzji. Otóż wiąże się ona m.in. z utratą dostępu do wszystkich swoich filmików. Właśnie dlatego decyzję o usunięciu konta należy potwierdzić czterocyfrowym kodem SMS lub hasłem przesłanym na adres e-mail. Warto też wiedzieć, że najpierw konto zostaje dezaktywowane – dlatego do 30 dni można jeszcze anulować swoją decyzje o jego usunięciu. Potem nie będzie już to możliwe.

Najważniejsze informacje o Tik Toku

Co to jest Tik Tok?

TikTok to globalna społeczność krótkich filmów wideo.

Kto może korzystać z Tik Toka?

Wszyscy powyżej 13 roku życia.

Czy Tik Tok zastąpił Musical.ly?

Tak, od 2017 Musical.ly zostało przejęte przez chińską firmę Bytedance.