Facebook to największy na świecie serwis społecznościowy, z którego korzysta przeszło 2 miliardy osób. Portal służy głównie do komunikacji w gronie znajomych oraz prezentowania na swoim profilu krótkich informacji i zdjęć itp. O ile kiedyś z FB korzystały głównie osoby młode, dzisiaj swój profil w serwisie mają również ich rodzice i dziadkowie, którzy dzięki temu mogą mieć lepszy kontakt z bliskimi. W jaki sposób można założyć taki profil i potem go usunąć, wyjaśniamy poniżej.

Jak założyć konto na Facebooku?

Konto na Facebooku zakłada się bardzo prosto. Najpierw należy otworzyć stronę internetową facebook.com. Po prawej stronie widnieje krótki formularz do zakładania profilu „Sign up” (w wersji polskiej „Zarejestruj się”). Puste pola trzeba wypełnić, podając swoje imię i nazwisko, numer telefonu komórkowego lub adres e-mail, a także podstawowe dane dotyczące płci i wieku. W trakcie procesu tworzenia nowego konta konieczne jest ustanowienie hasła do profilu oraz jego potwierdzenie za pomocą linka wysłanego na adres e-mail lub za pomocą SMS-a

Po założeniu konta można uzupełnić dane profilowe na swój temat, dodając np. informacje o miejscu zamieszkania oraz zdjęcie. Potem można zacząć szukać bliskich i przyjaciół za pomocą wyszukiwarki i zaprosić ich do grona swoich znajomych, dołączać do grup tematycznych.

Konto na Facebooku można założyć na komputerze, ale potem warto pobrać aplikację FB na smartfona, ponieważ to ułatwia zarządzanie profilem i kontakt ze znajomymi. Można z nimi prowadzić rozmowy głosowe i wideokonferencje, a także wymieniać wiadomości tekstowe, zdjęcia, filmiki itp.

Jak usunąć konto z Facebooka?

Konto na Facebooku można tymczasowo dezaktywować lub usunąć trwale. W tym pierwszym przypadku profil przestanie być widoczny dla innych, ale posty i zdjęcia nie zostaną usunięte. Będzie można także korzystać z konta do logowania się na innych stronach oraz używać Messengera. Trwałe usunięcia konta wiąże się z likwidacją wszystkich materiałów zgromadzonych na profilu i wyłączeniem wszystkich funkcji

Zarówno dezaktywacja jak i usunięcie konta jest prostą czynnością, którą można wykonać w swoim profilu. W tym celu po zalogowaniu się do swojego konta należy otworzyć zakładkę Ustawienia i wybrać kolejno następujące opcje: Twoje informacje na Facebooku, Dezaktywacja i usunięcie, Usuń (lub) Dezaktywuj konto.

Warto też wiedzieć, że do 30 dni można wycofać się z decyzji o usunięciu konta, klikając w swoim profilu opcję Anuluj usunięcie.

Niezbędne informacje dotyczące Facebooka

Co to jest Facebook?

Facebook to serwis społecznościowy, w ramach którego zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć sieci i grupy, dzielić się wiadomościami i zdjęciami oraz korzystać z aplikacji.

Kto może zarejestrować się na Facebooku?

Wszystkie osoby powyżej 13 roku życia.

Kto stworzył Facebook?

Mark Zuckerberg