Lakier do paznokci posiada w domu większość kobiet, jednak niewiele z nich wie, jak można go wykorzystać w sposób inny niż wykonywanie manicure. Powszechnie znane jest malowanie oczek w rajstopach, jednak lakier pomoże usunąć także inne problemy. Oto 9 nietypowych zastosowań lakieru do paznokci.

1. Nawlekanie igły na nitkę

Giętką nitkę trudno przełożyć przez oczko igły. Aby ułatwić tę czynność, końcówkę nitki można pomalować lakierem do paznokci. Po jego zaschnięciu nawlecze się igłę w kilka sekund.

2. Naprawianie drobnych rys w lakierze samochodowym

Porysowany lekko lakier samochodowy można naprawić, malując go lakierem do paznokci w tym samym odcieniu. Jest to rozwiązanie tymczasowe, jednak pozwala na jakiś czas przesunąć w czasie konieczność wizyty u lakiernika.

3. Naprawianie butów

Zarysowane lub zdarte noski butów można pomalować lakierem w tym samym kolorze. Tym prostym sposobem zapobiegnie się przeciekaniu buta w deszczowe dni oraz przedostawaniu się soli, używanej do posypywania chodników w zimie, do wnętrza kozaczka. Lakier sprawdzi się również tuż przed imprezą, gdy ma się zbyt mało czasu, by załatać nosek pantofli u szewca.

4. Odpadające guziki w koszuli

Jeżeli guziki w koszuli są przymocowane w mało solidny sposób, można pomalować bezbarwnym lakierem do paznokci nitki, które trzymają guzik. Jest to szczególnie dobry sposób w przypadku guzików, pełniących wyłącznie funkcję ozdobną.

5. Wypadające śrubki

Wypadające z okularów lub zabawek śrubki łatwo zgubić. Aby tego uniknąć, można pomalować je lakierem, a następnie przykręcić. Lakier przytrzyma je wewnątrz przedmiotu i zapobiegnie ich wykręcaniu się.

6. Rysy na meblach

Rysy i obtłuczenia na meblach można pomalować lakierem o zbliżonym odcieniu. Lakier nie tylko ukryje uszkodzenie, ale i zabezpieczy przed dalszym niszczeniem okleiny lub farby na meblach.

7. Ochrona etykiet na przyprawnikach

Papierowe etykiety na przyprawnikach niszczeją podczas sprzątania i mycia pojemników na mokro. Aby zabezpieczyć etykiety przed wodą i wilgocią, wystarczy pomalować ich wierzch lakierem bezbarwnym.

Zdjęcie – Suzy Hazelwood z Pexels