Przebarwienia na twarzy mogą pojawić się po intensywnym i długotrwałym opalaniu np. pod koniec lata. Mogą one znacząco negatywnie wpłynąć na naszą urodę jak również świadczyć o stanach chorobowych. W związku z tym powinniśmy zająć się nie tylko ich zamaskowaniem np. poprzez odpowiedni makijaż, ale również znaleźć przyczynę ich wystąpienia.

Skąd się biorą przebarwienia na twarzy?

Przebarwienia na twarzy występują głównie u kobiet. Uroda dla kobiet jest bardzo ważna, a tego typu zjawisko wpływa na nią bardzo negatywnie. Najczęstszą przyczyną przebarwień są zaburzenia czynnościowe komórek odpowiedzialnych za produkcję melaniny. Może się zdarzyć, że w niektórych miejscach na skórze jest ich za dużo lub wykazują się zbyt dużą reaktywnością.

Głównym czynnikiem, który uaktywnia powstawanie plam jest promieniowanie UV, na które jesteśmy narażeni poprzez przebywanie na słońcu. Do głównych miejsc na których pojawiają się przebarwienia należy twarz, ale także okolice dekoltu, piersi oraz ramion.
Przebarwienia są bardzo powszechne. Szacuje się, że problem ten może dotyczyć nawet co trzeciej kobiety, a częstotliwość i wielkość ich występowania zwiększa się wraz z wiekiem.

Jak leczyć przebarwienia?

Przebarwienia eliminuje się w różny sposób w zależności od ich wielkości i intensywności występowania. Przy niewielkich, najczęściej wystarczy stosowanie odpowiednich kremów i maści rozjaśniających. Przy intensywnych przebarwieniach, należy jednak najpierw sprawdzić czy ich przyczyną nie jest np. niewłaściwa gospodarka hormonalna organizmu. Może okazać się, że w pierwszej kolejności należy zastosować odpowiednie leczenie farmakologiczne, a dopiero później kosmetyki.

Zabiegi usuwające przebarwienia

Przebarwienia na skórze można również usunąć lub znacząco zniwelować poprze zastosowanie odpowiednich zabiegów jak np. Dermamelan Jest to specjalna terapia, którą można wykonywać na każdym rodzaju skóry. Nie zawiera ona czynników złuszczających co powoduje że można ją wykonać o każdej porze roku. Zabieg ten chroni również przed wolnymi rodnikami oraz odmładza skórę.

Kolejną terapią na przebarwienia jest Cosmelan. Jest on uznawany za jeden z najskuteczniejszych tego typu zabiegów. Podczas zabiegu w pierwszej kolejności na twarz nakładany jest płyn odtłuszczający. Pozwala on również na usunięcie martwych komórek. W kolejnej fazie na twarz nakładany jest preparat Cosmelan, który ma na celu eliminację plam. Powinien on pozostać na twarzy przez około 5-8 godzin, a następnie być zmyty. Efekty zabiegu są widoczne po około dwóch dniach.

Leave a comment