Większość osób choć raz się odchudzała. Utrata zbędnych kilogramów zazwyczaj okupiona jest ciężką pracą i wyrzeczeniami. Ale co zrobić, aby nie pojawił się tak nielubiany przez efekt jojo?

Podstawowy błąd to powrót do starych przyzwyczajeń. Oczywiście nie musimy już stosować tak rygorystycznej diety. Wystarczy, że wypracujemy sobie kilka zdrowych nawyków. Po pierwsze w naszym codziennym jadłospisie powinny regularnie pojawiać się świeże warzywa i owoce. Warto też jeść pełnoziarniste produkty zbożowe, kasze makarony czy chleby. Unikajmy wysoko przetworzonej żywności, jest ona pełna konserwantów i zbędnych kalorii.

Starajmy się pilnować stałych godzin posiłków. Dzięki temu nasz organizm wie, że nie musi robić zapasów energii, nie gromadzi tkanki tłuszczowej. Nie zapominajmy o regularnej aktywności fizycznej. Ćwicząc, pobudzamy do aktywności włókna mięśniowe, które szybciej spalają tłuszcz.

Nie popadajmy też w przesadę. Od czasu do czasu możemy sobie pozwolić na kawałek czekolady czy ulubionej pizzy. Ważne żeby zachować zdrowy rozsądek.

Zdjęcie – PublicDomainPictures z Pixabay