Cienie pod oczami to problem nie jednej kobiety. Największą przeszkodą jest ich skuteczne i efektowne zakrycie. Czego powinno się zatem używać, aby maksymalnie przykryć te niedoskonałości?

Niezbędny do tego będzie oczywiście, korektor. Ale nie byle jaki! Wybierać należy te o konsystencji półpłynnej, gdyż takie, nie uwydatniają zmarszczek. Poza tym jego kolor powinien być w tonacji żółtej, co skutecznie ukryje fioletowe, czy granatowe zasinienia.

Można też, dla lepszego efektu, połączyć dwa kosmetyki. Najpierw trzeba nałożyć pod oczy korektor różowy co zniweluje cienie, potem dodajemy korektor o tonacji żółtej, aby sam efekt był jak najbardziej naturalny.
Warto podkreślić, że używany korektor musi być zgodny kolorystycznie z podkładem. Zbyt jasny będzie wyglądał mało naturalnie, ciemny wyeksponuje, zamiast ukryć niedoskonałości.

Co z makijażem?

W kwestii ukrywania cieni pod oczami, nie bez znaczenia jest sam makijaż oraz kosmetyki, jakich używamy. Baza na powiekach to must have, gdyż dzięki temu same kolory makijażu będą wyraźniejsze, a tym samym wyrównamy koloryt skóry.

Potem należy zakryć cienie pod oczami wybranym i skutecznym kosmetykiem. Warto tez pamiętać o utrwaleniu korektora pudrem.
Potem można przystąpić do makijażu oka. Ale uwaga! Gdy jesteśmy niewyspane, a nasze oczy są zaczerwienione lepiej wybrać kosmetyki matowe. Te o perłowym wykończeniu są dobre tylko, jeśli jesteśmy wypoczęte.

Róż na policzkach odwróci uwagę od oczu, ale należy zadbać o jego delikatne tony. Na koniec najważniejsze – wytuszowanie rzęs. Optycznie otworzy to oczy, które staną się pełniejsze i wyraźniejsze. Dla naturalniejszego efektu warto wybrać brązową maskarę.

Co zamiast kosmetyków?

W walce z cieniami pod oczami pomogą nam nie tylko kosmetyki do makijażu. Niezbędne mogą okazać się triki pielęgnacyjne, które skutecznie zakryją niedoskonałości.

– okłady – można wymienić te z ogórka, czy rumianku. Ale skuteczne są też okłady z zimnych kompresów, a nawet.. łyżek. Uprzednio wkładamy sztućce do zamrażarki i przed nałożeniem makijażu przykładamy je pod oczy.
– maści – na rynku dostępne są maści i kremy od oczy. Warto ich używać, gdyż właśnie tam mamy skórę cienką i skłonną do przesuszeń. Zatem odpowiednie kremy pomogą zniwelować cienie, gdyż dostarcza witamin, których brak może powodować niedoskonałości.

Cienie pod oczami da się wyeliminować, czy to za pomocą kosmetyków, czy pielęgnacji. Problem pojawia się wtedy, gdy są one wynikiem chorób wewnętrznych, zatem warto wybrać się do lekarza, gdy nasze działa w walce z zakryciem cieni nie są skuteczne.