Pielęgnacja twarzy z użyciem kosetyków pozbawionych SLSów, parabenów, silikonów oraz innych szkodliwych substancji wciąż święci triumfy. Produkty bio, eko i vegan wywołują rumieńce ekscytacji na twarzach polskich kobiet, a kolejne nowinki kosmetyczne są pochłaniane w błyskawicznym tempie.

Czym jest gąbka konjac?

Jednym z produktów, który już od pewnego czasu zadomowił się na polskim rynku jest gąbka konjac. Ta niepozorna kuleczka to tak naprawdę fagment azjatyckiej rośliny znanej pod nazwą dziwidło riviera (łac. Amorphophallus konjac), która od lat jest przebojem koreańskiej pielęgnacji.

Dlaczego gąbka konjac jest trendy?

Główną przyczyną sukcesu gąbki konjac jest fakt, że jest ona niezwykle delikatna – nadaje się do cery wrażliwej a przy tym skutecznie ją oczyszcza. Zawiera rówież wiele witamin i minerałów, co dodatkowo pozytywnie wpływa na stan cery. Choć użyta wraz z delikatnym żelem do mycia twarzy wzmaga jego właściwości myjące, sama w sobie pozwala na pominięcie tego kosmetyku z uwagi na to, że użyta samodzielnie doskonale oczyszcza. Jednocześnie służy też za bardzo delikatny peeling, złuszczając martwy naskórek i wyrównując koloryt cery. Jest też w stu procentach bezpieczna – w Azji dziwidło riviera funkcjonuje jako produkt spożywczy, a gąbka nie posiada w składzie żadnych dodatkowych substancji poza wspomnianą rośliną. Dzięki temu jest też w pełni biodegradowalna.

Jak używać gąbki konjac?

Przede wszystkim, gąbka konjac wymaga dokładnego zmoczenia. Sucha jest bardzo twarda i szorstka, dopiero w kontakcie z wodą mięknie i nabiera właściwości, za które pokochały ją setki kobiet. Gdy wszystkie pory gąbki napełnią się wodą, można przystąpić do mycia. To od użytkownika zależy czy gąbka zostanie wykorzystana sama, czy jednak z pomocą żelu do mycia twarzy. Warto jednak wspomnieć, że konjac nie ma właściwości zmywania makijażu – w tym celu koniecznym jest nałożenie na niego specjalnego preparatu. Po zakończeniu mycia, gąbka powinna zostać zawieszona w suchym i przewiewnym miejscu na dołączonym sznureczku. W przeciwnym razie, czyli gdy nie zostaną jej zapewnione odpowiednie warunki do schnięcia, gąbeczka może pleśnieć.

Dla kogo jest gąbka konjac?

Tak naprawdę, dla wszystkich. W Internecie, poza klasyczną jej wersją, można kupić wiele wariacji – płatki kosmetyczne, gąbki dla niemowląt, gąbki do ciała czy gąbeczki z dodatkiem glinek czy węgla. Dzięki temu zróżnicowaniu każdy znajdzie coś, co spełni jego wymagania – a spróbować naprawdę warto.