Porady

Fundusze wspierające kobiety

Kobiety

Kobiety w Polsce są uznawane za jedne z najbardziej przedsiębiorczych spośród całej Europy. Wspieranie pracujących kobiet to najczęściej zapewnienie opieki nad ich potomstwem, doradztwo, a także możliwość kształcenia się. Co jednak z kobietami, którym zależy na otwieraniu własnych firm i potrzebują na to finansowego wsparcia?

Fundusze europejskie

Fundusze europejskie dla kobiet dbają o ich wspieranie na wielu płaszczyznach. Oferują np. programy wspierające aktywizację zawodową, które obejmują: kursy zawodowe, wsparcia ze strony coacha, doradcy zawodowego czy psychologa, pośrednictwo pracy czy staże zawodowe.
Bardzo często możliwe jest otrzymanie zwrotu pieniędzy za dojazd na poszczególne warsztaty, a sami organizatorzy wprowadzają możliwość opieki nad dziećmi do 6 roku życia w trakcie ich trwania.

Wspieranie przedsiębiorstw

Dzięki tego rodzaju projektom możliwe jest otrzymanie: bezzwrotnej dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej, wsparcia finansowego w pierwszych miesiącach prowadzenia działalności gospodarczej (nie obowiązuje to jednak wszędzie), wsparcia doradczego i szkoleniowego, które wiąże się z samym przygotowaniem biznes planu oraz porad dotyczących otwarcia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Możliwe jest także wsparcie pomostowe, czyli otrzymanie konkretnego doradztwa, mentoringu czy szkoleń, co ma pomagać w rozwiązywaniu początkowych trudności podczas prowadzenia własnej działalności.
Projekty te dotyczą osób, które ukończyły 30 rok życia. Osoby poniżej tego wieku mogą korzystać z wsparcia z programu krajowego.
Aby korzystać z projektów europejskich, konieczne jest wpisu posiadanie do rejestru Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, prowadzenie działalności w oparciu o o odrębne przepisy w czasie 1 roku poprzedzającego dzień dołączenia do projektu lub rejestracja w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Polskie organizacje rządowe i pozarządowe wspierające kobiety, to przede wszystkim: Polskie Stowarzyszenie Kobiet Biznesu, Serwis Internetowy Kobiety.pl, Ośrodek Przetwarzania Informacji, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Sieć Wspierania Rozwoju Przedsiębiorczości Kobiet, Międzynarodowe Forum Kobiet w Warszawie.

Sprawdź:   Suplementacja dla kobiet uprawiających sport

Może Ci się także spodobać

Kobieta wynajmująca samochód

4 najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

  • 4 stycznia 2020
Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy