Fitness na trampolinie to przyjemny trening, który pozwala spalić nawet 1000 kcal w ciągu godziny. Ćwiczenia przyjmują formę radosnej zabawy, dzięki czemu świetnie wpływają na sylwetkę oraz poprawiają samopoczucie.

Dla kogo?

Fitness na trampolinie jest odpowiedni dla dzieci i dorosłych – zarówno kobiet, mężczyzn, jak i seniorów. Podskoki dają wiele radości, a trening pozwala spalić więcej energii niż pływanie, jazda na rowerze czy bieganie. Co ważne, ćwiczyć można we własnym ogrodzie, dodatkowo bawiąc się z dziećmi lub wnukami i dotleniając płuca świeżym powietrzem.
Aby zacząć ćwiczyć na trampolinie, wystarczy przygotować wygodny strój sportowy. Treningi mogą rozpocząć nawet te osoby, które dotychczas unikały aktywności fizycznej. Jedynym ograniczeniem jest waga ćwiczącego. Problemy mogą napotkać osoby ważące ponad 120-150 kg, gdyż konstrukcja trampoliny może być zbyt słaba, by utrzymać tak duży ciężar.

Jakie efekty daje skakanie na trampolinie?

Ćwiczenia na trampolinie pozwalają zarówno spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, jak i wyrzeźbić sylwetkę. Poprawia się muskulatura łydek i pośladków, mięśnie stają się silniejsze, a tłuszcz z brzucha znika. Organizm zwiększa wydolność, przemiana materii przyśpiesza, a toksyny są usuwane wraz z potem, dzięki czemu poprawia się samopoczucie i ogólna kondycja. Ponadto podskoki obniżają poziom cholesterolu we krwi i zwiększają równowagę ciała, a stres i codzienne troski znikają bezpowrotnie.

Ważną zaletą ćwiczeń na trampolinie jest fakt, że trening odbywa się na boso. Ortopedzi i fizjoterapeuci podkreślają, że chodzenie, bieganie czy podskakiwanie bez obuwia ma korzystny wpływ na cały organizm. Stopa jest masowana, a ciało wraca do prawidłowej postawy, gdyż wzmacniane są mięśnie szkieletowe. Naturalnie ustawiona stopa rzadziej ulega kontuzjom, a wentylacja skóry jest efektywniejsza. W Polsce jedynie w niektórych klubach fitness możliwe są ćwiczenia na trampolinach bez obuwia, jednak we własnym ogrodzie nie ma się żadnych ograniczeń w tym zakresie.