Redakcja poleca

Fazy księżyca w maju 2023: Kiedy będzie widoczna każda z nich?

moon illustration

Maj 2023 będzie miesiącem, w którym będziemy mieli okazję obserwować pięć faz księżyca. Każda z nich ma swój własny charakterystyczny wygląd i jest widoczna w innym momencie miesiąca. Pierwsza faza, zwana nowiem, pojawi się 1 maja i będzie widoczna do 8 maja. Następnie, od 8 do 15 maja, będziemy mieli okazję obserwować wzrastający księżyc.

Kolejna faza, zwana pierwszą kwadrą, będzie widoczna od 15 do 22 maja. Następnie, od 22 do 29 maja, będziemy mieli okazję obserwować pełnię księżyca. Ostatnia faza, zwana ostatnią kwadrą, będzie widoczna od 29 maja do 5 czerwca.

Przygotuj się na maj 2023: Kalendarz faz księżyca

Maj 2023 będzie miesiącem pełnym zmian w kalendarzu faz księżyca. Zaczniemy od nowiu, który wypadnie w nocy z 1 na 2 maja. Następnie będziemy mieli pierwszą kwadrę w nocy z 8 na 9 maja. Pełnia nastąpi w nocy z 15 na 16 maja, a ostatnia kwadra w nocy z 22 na 23 maja. Nowiowi będzie towarzyszyć ostatnia kwadra w nocy z 29 na 30 maja.

Maj 2023 będzie również miesiącem, w którym będziemy mieli dwa pełne księżyce. Pierwszy pełny księżyc wypadnie w nocy z 15 na 16 maja, a drugi w nocy z 31 maja na 1 czerwca.

Podsumowując, maj 2023 będzie miesiącem pełnym zmian w kalendarzu faz księżyca. Będziemy mieli nowiowi, pierwszą i ostatnią kwadrę oraz dwa pełne księżyce.

Jak wyglądać będzie maj 2023 z perspektywy faz księżyca?

Maj 2023 roku będzie obfitował w wiele interesujących faz księżyca. Zaczniemy od pełni księżyca, która wypadnie w dniu 2 maja. Będzie to wspaniała okazja, aby wybrać się na nocne spacery i podziwiać piękno księżyca.

Kolejną fazą będzie pierwsza kwadra, która wypadnie w dniu 10 maja. To doskonały czas na wszelkiego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu.

Następnie, w dniu 17 maja, będziemy mieli do czynienia z pełnią księżyca. To idealny moment, aby wybrać się na romantyczną kolację lub wybrać się na nocne zwiedzanie.

Ostatnią fazą w maju będzie ostatnia kwadra, która wypadnie w dniu 24 maja. To doskonały czas na wszelkiego rodzaju aktywności, takie jak wycieczki, spotkania z przyjaciółmi lub po prostu relaks.

Maj 2023 roku będzie obfitował w wiele interesujących faz księżyca. Każda z nich będzie doskonałą okazją do wyjścia z domu i cieszenia się pięknem natury.

Przewodnik po fazach księżyca w maju 2023: Kiedy będzie widoczna każda z nich?

Maj 2023 to czas, w którym będziemy mieli okazję obserwować pięć faz księżyca. Każda z nich ma swój własny charakter i jest widoczna w innym momencie miesiąca. Przyjrzyjmy się bliżej tym pięciu fazom.

Pierwsza faza księżyca w maju 2023 to Nowy Księżyc. Ten etap jest najmniej widoczny, ponieważ Księżyc jest wtedy w pełni zasłonięty przez Słońce. Nowy Księżyc w maju 2023 będzie widoczny 13 maja.

Kolejną fazą jest pierwsza kwadra. W tym momencie Księżyc jest w połowie wyświetlony, a jego kształt przypomina litery „D”. Pierwsza kwadra w maju 2023 będzie widoczna 20 maja.

Następnie mamy pełnię księżyca. W tym momencie Księżyc jest w pełni oświetlony i wygląda jak okrągły krąg. Pełnia księżyca w maju 2023 będzie widoczna 27 maja.

Kolejną fazą jest ostatnia kwadra. W tym momencie Księżyc jest w połowie zasłonięty, a jego kształt przypomina litery „C”. Ostatnia kwadra w maju 2023 będzie widoczna 4 czerwca.

Na koniec mamy ostatnią fazę, czyli Nowy Księżyc. W tym momencie Księżyc jest całkowicie zasłonięty przez Słońce. Nowy Księżyc w maju 2023 będzie widoczny 11 czerwca.

Maj 2023 będzie miał trzy fazy księżyca. Nowiu będzie widoczny w dniu 1 maja, pełnia w dniu 9 maja, a ostatnia kwadra w dniu 17 maja.

Może Ci się także spodobać

Komputer

Jak zrobić screena? Na smartfonie, tablecie, komputerze – instrukcja

  • 13 maja 2020
Screen zwany inaczej zrzutem ekranu lub screenshotem to nic innego jak obraz tego, co aktualnie wyświetlane jest na ekranie. Odpowiednia kombinacja klawiszy pozwala go zapisać na dysku w postaci pliku
Huśtawka

Jak zrobić huśtawkę ogrodową z palet?

  • 13 maja 2020
Meble z palet cieszą się ogromną popularnością, jednak z palet można wykonać nie tylko stolik ogrodowy oraz kanapę, ale i estetyczną huśtawkę. Jak ją zrobić? Krok pierwszy: przygotowanie palet Aby
Komputer

ZOOM – jak zainstalować i jak korzystać z aplikacji?

  • 14 maja 2020
Zoom to bardzo prosta aplikacja do wideokonferencji, która zyskała ogromną popularność wraz z rozpoczęciem się pandemii Covid-19. Okazała się bowiem doskonałym programem do kontaktów między uczniami, studentami i pracownikami, którzy
Mierzeja Helska

Mierzeja Helska – jakie są atrakcje i co warto zwiedzić

  • 16 maja 2020
Mierzeja Helska zwana przez miejscowych krowim ogonem to wąskie, 34-kilometrowej długości pasmo lądu oddzielające dwie zatoki: Gdańską i Pucką. Ciągnące się kilometrami czyste plaże sprawiły, że półwysep już w dwudziestoleciu