Gdy w księgarniach pojawiła się książka pt. „Sekrety urody Koreanek”, autorstwa Charlotte Cho, kobiety na całym świecie zaczęły odkrywać tajniki koreańskiej pielęgnacji cery. Jednym z nich jest dwuetapowe oczyszczanie twarzy, które może przynieść zaskakujące rezultaty.

Dwuetapowe oczyszczanie cery polega na dwukrotnym umyciu twarzy za pomocą dwóch różnych produktów do oczyszczania. Pierwszy etap to oczyszczanie przy użyciu olejków myjących, drugi – przy użyciu kosmetyków na bazie wody.

Gdy Koreanki zrobią już wstępny demakijaż przy użyciu mleczka, chusteczek czy płynu micelarnego, to przechodzą do dogłębnego oczyszczania twarzy. Ten proces zaczynają od zwilżenia cery. Następnie aplikują kilka kropli olejku myjącego na buzię i masują skórę kolistymi ruchami. Całość usuwają ciepłą wodą. To bardzo istotne, bo zimna woda może nie poradzić sobie z usunięciem produktu o tłustej konsystencji.

Drugi etap to zastosowanie delikatnego żelu, pianki lub innego produktu na bazie wody. Myjemy twarz również wykonując delikatny masaż. Całość zmywamy wodą (letnią lub chłodną) i przechodzimy do kolejnych etapów pielęgnacji pamiętając, żeby po myciu buzi zastosować tonik.

Idea dwuetapowego oczyszczania polega na tym, by dokładnie i dogłębnie usunąć wszystkie nagromadzone na skórze w ciągu dnia zanieczyszczenia – resztki kosmetyków, sebum, pot, brud itp. Kosmetyki na bazie wodnej mogą sobie ze wszystkim nie poradzić, ponieważ nie rozpuszczą tłustych zanieczyszczeń, takich jak sebum czy resztki kremów z filtrami. Sprawdzi się w tym jednak świetnie olejek myjący. To zasada wynikająca z prostych praw chemii – olej lubi się z olejem.

Efekty podwójnego oczyszczania można bardzo szybko zauważyć. Prawidłowo stosowana metoda zmniejsza problemy z wypryskami i zaskórnikami. Skóra jest idealnie oczyszczona i lepiej przygotowana na przyjęcie składników nawilżających i odżywczych z kremów, serum i maseczek. Cera staje się miękka w dotyku i promienna, zachwyca pięknym wyglądem.

Zdjęcie 5882641 z Pixabay