Czy kiedykolwiek złapałeś się na tym, że chciałbyś mieć inne cechy niż obecnie posiadasz? Cechy które są odległe od tego kim jesteś. Oczywiście, jeśli zmiany są na lepsze, mogą nas wzmocnić lub podbudować – są one mile widziane. Jeśli jednak zmiany mogą być opłacalne, ale nie są zmianami na lepsze, należy odrzucić pokusę. Nie wszystko co opłacalne jest wartę zaangażowania. Wielu ludzi uważa, że łatwiej jest żyć gdy potrafimy oszukiwać i kłamać. Dla kogo jest to lepsze? Na pewno nie dla naszego sumienia… W ten sposób wyrządzimy sobie jedynie krzywdę. Karma zawsze wraca i musimy o tym pamiętać.

Jeśli ktoś był ci niewierny. Jeśli zostałeś oszukany. Czujesz się skrzywdzony to nie próbuj się mścić. Zasada ”oko za oko, ząb za ząb” nie jest dobrą zasadą. Nigdy nie próbuj stać się tym, co cię skrzywdziło! Nie możesz zmienić przeszłości, ale możesz być zmianą. Dlatego bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.

Rany goją się z przeciwieństwem tego, co je wygenerowało. Leczy je dobro, miłość, wierność, szacunek. Jeśli zraniło nas kłamstwo, to szczerość i prawda będą naszym bandażem, lekiem i ostoją. Musimy inwestować w pozytywne i wspierające emocje.

Każdy musi spojrzeć na to, kim chce się stać.

Z biegiem czasu, w końcu zdajemy sobie sprawę, że wszystko jest dobrze. Usuwamy toksycznych ludzi z życia. Odstawiamy to co nam nie służy. Czynimy dobrze i widzimy, że wszystko co jest zasiane jest zbierane. Dostrzegamy, że nikt nie jest zwolniony z przyjmowania konsekwencji swoich działań. Dlatego postępując dobrze, czyniąc dobro, w końcu je poczujesz. W sobie, w swoim otoczeniu, w ludziach którzy towarzyszą Ci w wędrówce jaką jest życie.

Więc nie próbuj mścić się, nawet jeśli ktoś bardzo cię zranił.

Sprawiedliwość i karma zrobią swoje. Ale jeśli się pośpieszysz, podejmiesz działania w złości i emocjach, to możesz odnieść zamierzony efekt i zniszczyć komuś życie w ramach zemsty. Ale zostawi to ślady również na twoim życiu. Kiedy jesteśmy zdenerwowani, zawsze radzi się nam wziąć głęboki oddech i policzyć do dziesięciu. To dobry sposób by ochłonąć, zebrać myśli i zaprzestać działania, które mają na celu zemstę lub mogą kogoś zranić. Zadbajmy o to by nasze słowa, gesty i czyny nikogo nie ranił, a sami poczujemy spokój ducha i wdzięczność do świata, że jest przyjaznym i dobrym miejsce. Będziemy chcieli stawiać domy, tworzyć relacje i rodzić dzieci – w świecie, którego jesteśmy warci.

Zasiejmy to, co chcemy zebrać.

Zbliżmy się do tego, co sprawi, że staniemy się lepszą wersją siebie. Nie jest to jednak niemożliwe. Nie ma niczego, czego siła woli nie mogłaby przezwyciężyć. Wiara jest jednym z najwspanialszych narzędzi, jakie istnieją. Dlatego musimy nauczyć się wierzyć w siebie iw swoje możliwości. To wszystko pomoże nam osiągnąć spokój ducha. Zmiana jest możliwa tylko wtedy, gdy mamy rzeczywisty chęć się zmienić. Bez naszego zaangażowania żadna zmiana się nie zadzieję sama. Musimy być świadomi i w pełni odpowiedzialni za to co się z nami dzieje i jaką możemy wnieść wartość do otaczającego nas świata.

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels