Kuchnia Redakcja poleca Wideo

Dlaczego warto jeść karczochy?

Karczochy

Karczochy mogą się dla wielu z nas okazać cennym dodatkiem do codziennej diety, a powodów, dla których warto sięgać po nie regularnie, jest sporo. Jaki wpływ mają one na ogólny stan naszego zdrowia? Co warto wiedzieć na temat ich wartości odżywczej?

Zdrowa dieta, w której karczochy będą się pojawiały regularnie, może każdemu z nas pomóc w walce o utrzymanie zdrowa. Te niezwykłe warzywa, pochodzące z regionu śródziemnomorskiego, mogą każdego z nas oczarować swą wartością odżywczą oraz smakiem, dzięki któremu nasza dieta stanie się nie tylko zdrowsza, ale i ciekawsza.

Wiadomo, że częste sięganie po ten przysmak może pomóc nam w walce ze zbyt wysokim stężeniem złego cholesterolu, dzięki czemu karczochy odgrywają bardzo ważną rolę w profilaktyce miażdżycy. Warzywa te są jednocześnie cenione jako naturalny lek na wątrobę, a że skutecznie wspierają proces regeneracji tego narządu, sięganie po nie może się dla wielu z nas okazać bardzo ważną czynnością.

Dzięki karczochom można też wspierać swój układ odpornościowy oraz bronić się przed szkodliwą działalnością wolnych rodników, odpowiedzialnych m.in. za zbyt szybkie starzenie się oraz za rozwój chorób nowotworowych.

Zdjęcie djedj z Pixabay

Sprawdź:   Natka pietruszki: dlaczego warto po nią sięgać?

Może Ci się także spodobać

Crossfit - workput, ćwiczenia

3 najskuteczniejsze treningi na spalanie tkanki tłuszczowej

  • 3 stycznia 2020
Rozpoczęcie treningów wśród osób cierpiących na nadwagę i otyłość zazwyczaj wynika z chęci przyspieszenia procesu redukcji wagi i spalania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jakie treningi są najlepsze dla osób, chcących spalić
Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy
Ćwiczenia na kręgosłup

Ból kręgosłupa lędźwiowego – jakie ćwiczenia go zwalczą?

  • 12 stycznia 2020
Bóle kręgosłupa lędźwiowego są powszechną przypadłością pracowników wykonujących obowiązki na siedząco, kobiet ciężarnych i wychowujących małe dzieci, a także osób, które sporo dźwigają. Przykrą dolegliwość można skutecznie zwalczać, wykonując ćwiczenia