Diecie kopenhaskiej na pewno nie można odmówić wysokiej skuteczności. Spośród wszystkich dostępnych jadłospisów odchudzających to właśnie ona zawsze gwarantuje dobre efekty i każdemu pozwala pozbyć się nawet kilku kilogramów w przeciągu niecałych dwóch tygodni! To prawdziwy ewenement, choć oczywiście korzystne działanie musi z czegoś wynikać. Nie bez powodu więc w programach o zdrowym żywieniu często wymienia się dietę kopenhaską jako jeden z bardziej destrukcyjnych jadłospisów, który poważnie szkodzi zdrowiu.

Ale człowiek taką już ma naturę, że lubi rzeczy proste i wygodne. Zamiast kombinować z samodzielnym przygotowywaniem zdrowych posiłków, co wymagałoby zdobycia jakiejś wiedzy, woli oprzeć się na gotowym jadłospisie, który znajduje w Internecie i otrzymuje go za darmo. Tym dieta kopenhaska różni się od indywidualnie dopasowywanych diet. To taki gotowiec. Wystarczy ją sobie wydrukować i powiesić na kartce, aby od razu móc do niej przystąpić. Wszystko wydaje się łatwe i przyjemne, ale pierwsze problemy zaczynają się już podczas pierwszych dni diety. Nagle okazuje się, że na tak niskokalorycznych posiłkach trudno jakkolwiek przetrwać. A jest to ten moment, w którym wiele osób się poddaje i powraca do starych nawyków wraz z efektem jojo.

Czy nie lepiej byłoby zatem przeorganizować swój dotychczasowy sposób żywienia? Nie każdy musi żywić się wyłącznie sałatą i jogurtem naturalnym. Dieta odchudzająca nie powinna być wyrzeczeniem, dlatego spokojnie można ją oprzeć na swoich ulubionych produktach. Nawet słodycze czy chipsy mogą się w niej od czasu do czasu pojawić. Ważne po prostu, by podstawą były jednak zbilansowane i pełnowartościowe posiłki.

Zdjęcie – Aline Ponce z Pixabay