Zdrowie

Dieta grejpfrutowa – ile można schudnąć oraz jaki jest jadłospis

Grejpfrut

Dieta grejpfrutowa pozwala zrzucić nawet 4-5 kg w ciągu 14 dni. Szybka utrata masy ciała może wiązać się jednak z ryzykiem pojawienia się efektu jo-jo. Czy dieta grejpfrutowa mu zapobiega?

Dieta dla fanów cytrusów

Dieta grapefruitowa pomaga odzyskać wigor i skutecznie walczyć z nadwagą. Niskokaloryczne grejpfruty są bogate w błonnik, który zapewnia uczycie sytości, a witamina C i beta karoten wspierają funkcjonowanie wszystkich narządów wewnętrznych. Już po kilku dniach stosowania diety skóra staje się napięta, włosy i paznokcie odzyskują blask, a odchudzająca się osoba jest pełna energii, pomimo spożywania mniejszej ilości kalorii niż dotychczas.

Grejpfruty zawierają sporo wody, dzięki czemu ułatwiają oczyszczanie organizmu z toksyn oraz usuwanie obrzęków i cellulitu. Owoce nie zawierają tłuszczów, co sprawia, że ich kaloryczność jest wyjątkowo niska.

Moc zaklęta w owocach

Dieta grapefruitowa zakłada jedzenie grejpfrutów każdego dnia przynajmniej w 3 posiłkach. Wysoka skuteczność kuracji jest spowodowana przede wszystkim właściwościami owoców, będących jej podstawą. Grejpfruty przyśpieszają przemianę materii, a narygina zawarta w albedo, czyli białej wewnętrznej skórce, wykazuje właściwości lekko przeczyszczające. Zjadanie owoców z niewielką ilością albedo ma więc znaczny wpływ na skuteczność diety.

Na diecie grejpfrutowej dostarcza się organizmowi od 1300 do 1700 kcal dziennie. Dietę można stosować maksymalnie przez dwa tygodnie, gdyż jest pozbawiona tłuszczów i znajdujących się w nich witamin A, D, E i K. Dodatkowo na diecie wskazana jest bezwarunkowa rezygnacja z solenia posiłków, co może doprowadzić do niedoboru pierwiastków w organizmie.

Po zakończeniu diety wskazane jest stosowanie kolejnego programu odchudzającego, jednak mniej restrykcyjnego. Dieta grejpfrutowa nie jest dietą cud, która pozwoli zrzucić nadwagę i wrócić do dawnych nawyków żywieniowych – konieczne jest dalsze stosowanie zdrowej, lekkie diety. Jest to jedyny sposób, aby utrzymać nową wagę ciała lub kontynuować odchudzanie.

Sprawdź:   Ogólne zasady diety kopenhaskiej

Najważniejsze informacje dotyczące diety grejpfrutowej

Ile można schudnąć na diecie grejpfrutowej?

Dieta grejpfrutowa należy do diet rygorystycznych, bo dostarcza tylko około 1300 do 1700 kcal.

Przez jaki czas można stosować dietę grejpfrutową?

2 tygodnie

Ile można schudnąć na diecie grejpfrutowej?

4-5 kg w ciągu 14 dni

Zdjęcie Engin Akyurt z Pixabay

Może Ci się także spodobać

Kobieta chora

5 sposobów na rotawirusa

  • 3 stycznia 2020
Zakażenie rotawirusami jest szczególnie uciążliwe. Silne wymioty, biegunka, ból brzucha i uczucie ogólnego rozbicia uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Tak zwana grypa żołądkowa lub grypa jelitowa wyklucza z życia nawet na kilka
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Kobieta uprawiająca sport

Aminokwasy niezbędne dla mięśni

  • 4 stycznia 2020
Najbardziej znanymi aminokwasami są BCAA. Są one odpowiedzialne za regenerację masy mięśniowej oraz jej budowę. Składają się z izoleucyny, waliny i leucyny. Organizm jednak nie ma zdolności syntezowania tych substancji.
Migdały

Białko a redukcja tkanki tłuszczowej

  • 8 stycznia 2020
Białko to nie tylko budulec masy mięśniowej, ale także doskonały spalacz tłuszczu. Główne jego zadanie to działanie anaboliczne oraz antykataboliczne. Można dokonać podziału białek ze względu na prędkość, z jaką