Dieta grejpfrutowa pozwala zrzucić nawet 4-5 kg w ciągu 14 dni. Szybka utrata masy ciała może wiązać się jednak z ryzykiem pojawienia się efektu jo-jo. Czy dieta grejpfrutowa mu zapobiega?

Dieta dla fanów cytrusów

Dieta grapefruitowa pomaga odzyskać wigor i skutecznie walczyć z nadwagą. Niskokaloryczne grejpfruty są bogate w błonnik, który zapewnia uczycie sytości, a witamina C i beta karoten wspierają funkcjonowanie wszystkich narządów wewnętrznych. Już po kilku dniach stosowania diety skóra staje się napięta, włosy i paznokcie odzyskują blask, a odchudzająca się osoba jest pełna energii, pomimo spożywania mniejszej ilości kalorii niż dotychczas.

Grejpfruty zawierają sporo wody, dzięki czemu ułatwiają oczyszczanie organizmu z toksyn oraz usuwanie obrzęków i cellulitu. Owoce nie zawierają tłuszczów, co sprawia, że ich kaloryczność jest wyjątkowo niska.

Moc zaklęta w owocach

Dieta grapefruitowa zakłada jedzenie grejpfrutów każdego dnia przynajmniej w 3 posiłkach. Wysoka skuteczność kuracji jest spowodowana przede wszystkim właściwościami owoców, będących jej podstawą. Grejpfruty przyśpieszają przemianę materii, a narygina zawarta w albedo, czyli białej wewnętrznej skórce, wykazuje właściwości lekko przeczyszczające. Zjadanie owoców z niewielką ilością albedo ma więc znaczny wpływ na skuteczność diety.

Na diecie grejpfrutowej dostarcza się organizmowi od 1300 do 1700 kcal dziennie. Dietę można stosować maksymalnie przez dwa tygodnie, gdyż jest pozbawiona tłuszczów i znajdujących się w nich witamin A, D, E i K. Dodatkowo na diecie wskazana jest bezwarunkowa rezygnacja z solenia posiłków, co może doprowadzić do niedoboru pierwiastków w organizmie.

Po zakończeniu diety wskazane jest stosowanie kolejnego programu odchudzającego, jednak mniej restrykcyjnego. Dieta grejpfrutowa nie jest dietą cud, która pozwoli zrzucić nadwagę i wrócić do dawnych nawyków żywieniowych – konieczne jest dalsze stosowanie zdrowej, lekkie diety. Jest to jedyny sposób, aby utrzymać nową wagę ciała lub kontynuować odchudzanie.

Najważniejsze informacje dotyczące diety grejpfrutowej

Ile można schudnąć na diecie grejpfrutowej?

Dieta grejpfrutowa należy do diet rygorystycznych, bo dostarcza tylko około 1300 do 1700 kcal.

Przez jaki czas można stosować dietę grejpfrutową?

2 tygodnie

Ile można schudnąć na diecie grejpfrutowej?

4-5 kg w ciągu 14 dni

Zdjęcie Engin Akyurt z Pixabay