Kuchnia Zdrowie

Dieta bananowa – idealna dla łasuchów

Banany

Dieta bananowa zawdzięcza popularność diwie operowej Kumiko Mori. Śpiewaczka przyznała, że jej stosowanie pozwoliło jej zrzucić 7 kilogramów bez zbędnych wyrzeczeń. Zasady stosowania kuracji odchudzającej są proste, a jej skuteczność wysoka.

Banan na odchudzanie?

Banany są wykluczane z jadłospisu w większości diet odchudzających, stąd może dziwić, że ich spożywanie może pomóc w redukcji wagi ciała. Banan jest owocem kalorycznym i zawierającym sporo cukrów prostych. Okazuje się jednak, że skuteczność programu odchudzającego jest związana z innymi właściwościami bananów.

W bananach znajdują się duże ilości witamin B i C, magnezu, żelaza, cynku, manganu, jodu i potasu, dzięki czemu owoce dostarczają wielu ważnych składników odżywczych. Ponadto ich spożywanie zapewnia sytość na długi czas, dzięki czemu znika ochota na podjadanie i sięganie po słodycze. Jedząc banany, można pozwolić sobie na wyeliminowanie z jadłospisu wielu innych produktów, obniżając kaloryczność dziennego menu.

Wersje diety bananowej

Dietę bananową można stosować na trzy sposoby. Pierwszy z nich polega na jedzeniu bananów na śniadanie – jest to tak zwana poranna dieta bananowa. Śniadanie składa się wyłącznie z jednego banana, którego popija się przegotowaną wodą. W ciągu dnia można sięgać po dowolne posiłki, z wyłączeniem alkoholu, nabiału, lodów i słodyczy. Zabronione jest jedzenie po godzinie 20. W tej wersji dietę bananową można stosować przez miesiąc, w czasie którego można stracić na wadze nawet 7 kg.

Dieta bananowa musli zakłada, że główne posiłki w ciągu dnia wyglądają tak samo – zjada się w ich czasie wyłącznie musli, a na drugie śniadanie i podwieczorek można zjeść małe jabłko. Musli przygotowuje się z połowy banana, 3 łyżek płatków owsianych, 250 ml maślanki lub jogurtu naturalnego i ewentualnej łyżeczki miodu do smaku. Dodatkowo w ciągu dnia należy wypić minimum 1,5 l wody mineralnej lub źródlanej. Dietę w tej wersji stosuje się maksymalnie przez 7 dni, w czasie których można zrzucić 2-3 kg. Po tym czasie należy przejść na zbilansowaną dietę odchudzającą i kontynuować proces utraty kilogramów.

Sprawdź:   Dieta odchudzająca dla kobiet o sylwetce gruszki

W ostatniej wersji przez 3 dni je się wyłącznie 3 banany i pije się 3 szklanki mleka. Dodatkowo w ciągu dnia wypija się co najmniej 2 litry wody. Każdego dnia można stracić nawet 1 kg masy ciała.

Wszystko na temat diety bananowej

Co to jest dieta bananowa?

Dieta bananowa stała się popularna na świecie dzięki Kumiko Mori – śpiewaczce operowej, która dzięki niej schudła 7 kilogramów w bardzo krótkim czasie. Dietę bananową należy stosować od trzech do siedmiu dni lub przez cały miesiąc.

Jakie efekty daje dieta bananowa?

Dzięki niej można stracić od 3 do 7 kilogramów w zależności od długości trwania diety.

Jakie są zalety diety bananowej?

Dieta bananowa to świetne rozwiązanie na problemy ze stresem i zmęczeniem. Wynika to z faktu, iż banany są źródłem witamin z grupy B. Są one bardzo kaloryczne i zawierają dużo białka roślinnego, przez co gwarantują brak odczuwania głodu.

Może Ci się także spodobać

Kobieta chora

5 sposobów na rotawirusa

  • 3 stycznia 2020
Zakażenie rotawirusami jest szczególnie uciążliwe. Silne wymioty, biegunka, ból brzucha i uczucie ogólnego rozbicia uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Tak zwana grypa żołądkowa lub grypa jelitowa wyklucza z życia nawet na kilka
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Kobieta uprawiająca sport

Aminokwasy niezbędne dla mięśni

  • 4 stycznia 2020
Najbardziej znanymi aminokwasami są BCAA. Są one odpowiedzialne za regenerację masy mięśniowej oraz jej budowę. Składają się z izoleucyny, waliny i leucyny. Organizm jednak nie ma zdolności syntezowania tych substancji.
Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.