Dietę ułożoną przez dr Dąbrowską błędnie postrzega się jako kurację odchudzającą. W rzeczywistości jest to post oczyszczający organizm i mający znaczenie w leczeniu różnych schorzeń. Czy stosowanie głodówki Dąbrowskiej jest bezpieczne?

Dla równowagi ciała i ducha

Dr Ewa Dąbrowska przez lata prowadziła badania, których wynikiem było opracowanie autorskiego sposobu żywienia wpływającego pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu. Post proponowany przez Dąbrowską oczyszcza organizm z toksyn, usuwa złogi z jelit, a także reguluje funkcjonowanie układu odpornościowego i hormonalnego. Umiejętne stosowanie głodówki warzywno-owocowej pomaga między innymi w leczeniu choroby Hashimoto oraz w profilaktyce antynowotworowej. Ponadto stosowanie krótkiej głodówki poprawia samopoczucie i ułatwia odzyskanie równowagi ciała i ducha.

Post dr Dąbrowskiej – ścisła dieta pełna witamin

Na diecie dr Dąbrowskiej dzienny jadłospis dostarcza około 500 kcal, jednak jest pełen witamin, minerałów, antyoksydantów i innych cennych składników. Ze względu na niską kaloryczność posiłków post powinien być przeprowadzany pod ścisłą kontrolą dietetyka lub lekarza. Najlepszym wyborem jest przeprowadzenie głodówki w ośrodku wczasów zdrowotnych, gdzie lekarz ustali, jak długo powinien trwać post. Zwykle zaleca się, by zakończyć go po kilku dniach, jednak w uzasadnionych przypadkach głodówkę można przedłużyć do 6 tygodni.

Jeżeli prawidłowo przeprowadza się dietę dr Dąbrowskiej, jest ona w pełni bezpieczna. Warzywno-owocowe menu dostarcza składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania narządów wewnętrznych, w witaminy i minerały pozytywnie wpływają na kondycję skóry, włosów i paznokci. Z organizmu znikają toksyny, które obciążają wątrobę, utrudniają pracę układu hormonalnego i powodują powstawania wyprysków skórnych lub nasilenie się alergii. Ponadto traci się na wadze na kilka kilogramów, dzięki czemu kilkudniowy post dr Dąbrowskiej może stanowić wstęp do dalszej kuracji odchudzającej, opartej na menu zawierającym od 1000 do 1500 kcal.

Niezbędne informacje dotyczące diety warzywno-owocowej

Co to jest dieta doktor Dąbrowskiej?

Dieta dr Dąbrowskiej to dwuetapowy program odchudzania, którego celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn i przywrócenie jego równowagi wewnętrznej.

Kim jest dr Ewa Dąbrowska?

Ewa Dąbrowska jest doktorem nauk medycznych. Przez lata była adiunktem w Akademii Medycznej (dzisiaj Uniwersytet Medyczny) w Gdańsku.

Zasady diety warzywno-owocowej

Dieta warzywno-owocowa dr Dąbrowskiej to tak naprawdę głodówka lecznicza, która ma oczyścić i wzmocnić prawidłowe działanie organizmu.